Pazar

Kermit Nail Art ...

|
Kermit Alemlerde blogunun sahibesi,sevgili arkadaşım Eda bir twitter konuşmasında aklıma soktu Kermit süslemeyi.Bir hafta kadar karakteri çizmeye uğraştım.Ne kadar zormuş, ama yılmadım. Haftasonu kardeşimin gelmesini de fırsat bildim.Aşağıda gördüğünüz tırnaklar kardeşimin tırnakları, onun tırnaklarına daha kolay çizebildim Kermitçiği.

Hadi bakalım Kermit çizmeye :)


1.Adım: Tırnağa baz olarak tek kat rakı beyazı oje uygulanır.Fırçalarla direkt tırnak üzerine çizim yapılamıyor çünkü.
2.Adım: 2.fotoğraftaki ince uçlu fırça kullanılarak Kermitçiğin gözleri ve yüzü siyah ojeyle çizilir.Şekli tutturmak biraz zor,azcık sabır!
3.Adım: Aynı fırça kullanılarak 2.fotoğraftaki ağız ve dili oluşturmak için; iç içe bir büyük, bir küçük yay şeklinde çizgiler çizilir.Boyanmadan ne kadar anlamsız görünüyor değil mi, boyanmış halini görmeden vazgeçmeyin.
4.Adım : 1.fotoğraftaki fırçayla Kermitçik uygun renklerle renklendirilir.Göz noktaları için noktalama kalemi kullanılır.
5.Adım: Diğer tırnaklara kırmızı oje uygulanır. Eğer isterseniz yüzük parmağınıza boyunluk çizebilirsiniz.Boyunluk için siyah oje kullanılarak 1.fotoğraftaki fırçayla üçgenler çizilir.Üçgenlerin içi aynı fırçayla önce beyaz,sonra yeşil ojeyle renklendirilir.
Top coat uygulamayı unutmayın.
Hepsi bu!


Sonuç böyle,umarım memnun kalmışsınızdır:)
Deneyeceklere kolay gelsin!
Sevgiler...
* Bu yazı goncanıngüncesi blogu sahibesi sevgili Gonca tarafından yazılmıştır. Kendisi beni kırmayıp bloguma  özel bir nail art yapıp konuğum oldu ve beni çok mutlu etti . Verdiği emeğe binlerce kez teşekkür ediyorum dünya tatlısı kızına rağmen banada vakit ayırma inceliğinde bulunduğu için :)) Sevgili arkadaşımın nail artlarını kesinlikle incelemelisiniz bloguna gidip.Özellikle şehrin ışıkları çalışması tavsiyemdir. Sevgilerle ^_^

9 yorum :

 1. allahım yerim amaaa:)))

  YanıtlaSil
 2. Ben çöp adam çizemeyen biri olarak bayıldım:)Çok emek vermişssin harikasın yine yesss:)

  YanıtlaSil
 3. Ya di mi di mi ^_^ Ben de çok sevdim kırmızıyla ne güzel uydurmuş . Bu arada çöp adam ancak çizebilengillerden olduğum için ayrıca takdir ediyorum :D

  YanıtlaSil
 4. harıka olmus kermıt kızz valla ıyısın kuzu :D bı sen mı beceriksizsin ya :D ellerine sağlık arkadalsımızın masallah tütütütüt:D

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkürler kızlar :) azcık simariiim mi çok az :)

  YanıtlaSil
 6. Şımar valla hakkındır ^_^

  YanıtlaSil
 7. Wohoooo'!!!!! Süper olmuş süpeeer!!!

  YanıtlaSil
 8. Bencede harika çok cici olmuş...

  YanıtlaSil
 9. Teşekkür ederiz Tubacım :)

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥