Perşembe

Elidor Keratinology Düzleştirici Şampuan

|

Holaa Kermylerim ! : ))
Ohh lala işte benim joker ürünlerimden biri daha ! 
Tezcanlı ve vakitle yarışan hatun kişilere iyi bir yardımcı tavsiyesi var bu yazıda.
Düzleştiricinin saç sağlığına olumsuz etkilerinden nefret etsem bile maalesef ki çoğu zaman iyi bir yardımcı... Bu sebeple fön süresini elden geldiğince kısaltmak adına yardımcı ürünlerin etkisi büyük öncelikle arganlı serum ve argan yağı ile ısı etkisinden ve kırıklardan koruyorum.Düzleştirici makinamın su tankı ile verdiği buhar sayesinde kaybolan nemin önüne geçmiş oluyorum zarar verdiği gerçeğini değiştirmese bile diğer modellere oranla daha başarılı.Ve taaa taa sonuç ışıl ışıl parlak saçlar . Düz saçların seksapeli ayrı bu bir gerçek :)
Ama bu sonucu almak için öncesinde nasıl bir şampuan kullanmalı ki sakin kolay şekil alan ve yoğun nemlendirilmiş saçlar bu aşamaya ayak uydursun ve vakitten kazanalım? Bunun cevabını ancak iyi bir düzleştirici şampuan ile mümkün kılabiliyoruz...
Elidor son yıllarda saç ürünlerinde radikal değişiklikler yapıp güzel seriler çıkardı. Parlaklık veren serumunu kullanıyordum çok memnundum ama daha devamını bulamadığımdan öylece kaldı.Keratiology serisi ise iddialı sunumu şık ambalajları ile çıkar çıkmaz hedefim haline geldi. Yıpranmış saçları onarmak üzerine kısa süreli çözüm sunuyor. 
Yapısı ilginç bir şekilde kremsi olan ve kahveye yakın rengiyle mis kokusunu pek beğendim ama köpürme konusunda biraz fazlaca sanki içerikten midir nedir :) ? Saçlarımda bir problem olmadığından onarım adına bir şey söylemek zor ama şahaneler yaratıyor diyemem o konuda zira ayrı bir yenilik gözlemlemedim gerçi ben istikrarlı kullanmıyorum işin o kısmı da var.

Benim kullanım amacım şu; saçımı ısı ile şekillendirmeden özellikle düzleştirme öncesi saçımı bu ürünle yıkıyorum.Bir kutuyu yaklaşık beş ayda bitirdim bu sebepten.Her kullanım sonrası hiç bir şikayetim olmadı aksine sakin ve parlak saçlar elde ettim. Bu seriden elektiriklenmeyi önleyici spreyi de kullandım ve güzel sonuçlar aldım. Serinin kalanını denemek istiyorum ama denk gelmiyor her yerde içinden kullanıp beğendiğiniz varsa önerilere açığım ?

Devamında ikinci etapta farklı bir düzleştirici şampuan denemek istiyorum arada şampuanları yenilemek lazım ondan sonrasında tekrar bu seriye dönebilirim ...
Sevgilerle :)

8 yorum :

 1. Saçlarım daha düz olamaz sanırım Kermy : ) Ama elektriklenmede bir numara. Malum saç teli değil, kedi kılı. Elektriklenmeyi önleyici spreyi deneyebilirim, umarım o da saçlarımı kafa derime yapıştırmaz : )

  YanıtlaSil
 2. O zaman sana tavsiye etmem spreyi adaşım çünkü ciddi söndürüyor ince telli saçları kendimden biliyorum:)

  YanıtlaSil
 3. Ben Giovanni keratin ve argan yağlı fön öncesi düzleştirici spreyi öneriyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç denemedim o markayı ama sen beğendiysen eminim güzeldir bakıcam mutlaka :)

   Sil
 4. ben maskesinden memnun kaldım şampuanını sevmedim :)

  YanıtlaSil
 5. keratin bakımından sonra kuzenim bunları destekleyici olarak almıştı gayet memnundu ama düzleştirici şampuan fikri iyi fön öncesi için ben john frieda düzleştirici şampuan kullanıyorum dilersen deneyebilirsin memnun kaldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. John Frieda'yı çok duydum ama hiç elim gitmedi almaya neden bilmiyorum gerçi şampuan dışında bir kaç serumunu kullanmışlığım var orta karardı ama aklımda olsun teşekkür ediyorum çok :)

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥