Çarşamba

Pure'n Soft Daily Protection Feminine Daily Wash

|
Hoolaa günün ikinci yazısından !
Bugün önemini çoğu zaman es geçtiğimiz bir bakım rutininden biraz bahsetmek istedim.Genital bölge temizlik ürünleri... Cilde dost ve genital bölge florasını bozmadan temizliği sağlamak ph derecesini özellikle  önemsemek çok önemli bu tarz ürünlerde!

Bir detay daha var ki bu rutinde bir çoğunun es geçtiği bir durum var : bu ürünleri iç genital bölgede kullanmak bu durum mevcut floraya zarar verip tahrişlere sebep olabiliyor ve uzun vadede can sıkıcı sorunlara.Bu tarz ürünlerin kullanım alanı dış bölge bunu unutmamak gerek diyerek ürüne geliyorum.

Uzun süredir Carfree genital temizleyici kullanırım ama epeydir ara verdiğimden watsons alışverişimde Pure'n soft temizleyiciyi uygun fiyatı da (4TL 200 ml) hoşuma gidince attım sepete. Epey bereketli bir ürün duş esnasında kullanıyorum genelde hafta 4-5  kez.

Oldukça köpüren ve iyi temizlik sağlayan bir yapısı var cildimde herhangi bir alerji ya da tahrişe sebep olmadı.

 Fakat bekledikçe yapısı değişiyor içinde parçacıklar oluşuyor çalkayınca bir nebze giderebiliyorsunuz.Hoş bir kokusu var bebek pudrası gibi :) İçeriğine alırken dikkat etmemiştim benim gibi bu konuda özen gösternlerin pek hoşuna gitmeyecektir.Ürün kapağı pek sağlam değil çabuk kırıldı bu detay ürünün saklama koşullarına müdahale ediyor iyi bir durum değil neyse ki çözüm yarattım ben.Watsosns'da daha pek çok marka ve çeşit bulabilirsiniz genital bölge temizlik jelleri adına.Vasat bir ürün diyebiliriz içerikten sebep tekrar alacağımı sanmıyorum. Sizin severek kullandığınız tavsiye edebilceğiniz bir marka var mı ? 
Sevgilerle,xoX : ))

20 yorum :

 1. Küçük boyunu denedim bu ürünün sevdim ben kimyasal içerik kısmına takılmıyorum valla performansa bakıyorum kozmetik delisiyim atın ölümü arpadan olsun bea <3<3<3

  YanıtlaSil
 2. Bu tarz ürünlere pek dikkat etmiyorum ama aslında önemli konular;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet fayda var önemsemekte güzel bir çeşit daha bulursan paslaşırız ;)

   Sil
 3. mendillerden kullanıyordum ama faydasını görmedim fiyatı çok uygunmuş bunu denicem :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mendilleri hiç denemedim ama çok faydalı olcağını düşünmemiştim ben de sıvılar daha çok iş görüyor..Umarım memnun kalırsın :)

   Sil
 4. Hiç denemediğim bir marka, içinde pütürcükler oluşması aklıma soru işaretleri getirdi tabi : ) Öyle olunca içime sinmiyor bozulmuş gibi geliyor kullanamıyorum.

  Ben de Oriflame'nin Feminellesini kullanıyorum basmalı şişede gayet kullanışlı çok seviyorum (kokusu hariç). Tabi banyoda dururken gelen misafirler şampuan sanarak azaltmışlar epey : ) Yenilerini stoklama zamanı yaklaşıyor!

  Harika bir yayın Kermy ellerine sağlık ^,^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet adaş başka alternatif bakmak gerek içerik ve pütürcük konusu canımı sıktı :/

   Oriflame çeşidini duymuştum dibimde satan biri yok olsa göz koyduğum bir kaç ürünü var denicem ben de ilk fırsatta onu yalnız çok güldüm misafirlerin şampuan sanıp hiç etmesine ahaha xD xD

   Çok teşekkürler adaşım güzel yorumun için :*

   Sil
 5. Duymamıştım bu ürünü watsonsta bir bakayım :) Bu arada hoş geldin özlemişim yazılarını telafi etmek için daha çok yayın isterim bu ay ama ;):*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim vefalı izleyicim mutlu ettin beni:)
   Çeşitleri de bir bak derim ama :)

   Sil
 6. Benim bu ürüne elim çok gitti ama her seferinde içeriği sebebiyle vazgeçtim :( Bir zamanlar Avon'un bu tarz bir ürününü kullanmıştım, alerji yapmıştı bende :/ Ben de bu konuda önerilere açığım aslında :)

  YanıtlaSil
 7. Oyy sorma bu konuda çok iddialı bir ürün duyamadım henüz sadece Babe kulağa gelen en iyisi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sebamed iyi midir diyordum ama yorumlarda umutlarım yıkıldı :/ Babe de biraz tuzlu sanki :(

   Sil
  2. İyi bir haber vereyim carefree çok iyi fiyat da uygun hem yılların markası ben çok uzun süre kullandım..

   Sil
  3. O zaman ona bir bakayım ben. Teşekkürler ^_^

   Sil
 8. Ben de en son bundan almıştım, uzun zamandır da kullanıyorum. Hatta promosyondaydı, yanında da mendillerini vermişlerdi. Kapak sorunu veya parçacık sorunu ben de olmadı ama genelde tek 1 markaya bağlı kalamıyorum. Daha önce Sebamed, Uni ve Avon kullandım. Avon'unkini çok çok uzun süre kullandım hiç bir sorun yaşamadım. Artık Avon almamaya karar verdiğim için kullanmıyorum. Uni İntimate Jel de fena değildir.

  YanıtlaSil
 9. Aslında tek markayabağlı kalmamak gerek performansı düşüyor cilde alışınca..Avon ben de almıyorum o sebeple uni ye bir bakayım alışverişe çıkınca duymuştum bende :)

  YanıtlaSil
 10. Ben uzun zamandır Numismed intim jeli kullanıyorum. Temiz ve ferah bir kokunun yanında temiz hissettiriyor kendimi. Avon'un intim jelini kullanmıştım bir ara ama alerji yaptı. Hassasiyet sorunu olanlar dikkat etmeli bence. Numismed'i tek geçerim bu konuda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesnlikle hassasiyet söz konusu olanlar Avon alırken bir kez daha düşünmeli hatta :D Çok teşekkür ederim önerin için ^_^

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥