Perşembe

Zayıflamak için en etkili ev egzersizi !

|
Hiç bir masrafa girmeden evinizde sıfır maliyetle yapabileceğiniz ev egzersizlerin başında ip atmak geliyor.İp atlamanın hızlı bir kalori yakıcı olduğu kesin ! Burada sorun çoğu zaman işi ciddiye almamaktan kaynaklanıyor. Ayağınıza düzgün bir aktivite çorabı ve zıplarken dizinize ,belinize hasar vermenizi önleyecek egzersiz ayakkabısı giyerek bu işi yapmaya kalkarsanız sonuç almanız daha garantili hale geliyor.


Dikkat edeceğiniz en önemli nokta diz ve bel eklemlerinizde ciddi problemler varsa doktorunuza danışıp öyle başlamak.Çünkü ip atlamak eklemlere ciddi anlamda yük bindirir.60 yaş üzerindeyseniz güçlü motor yetenekler,kullanılabilir kaslar ve koordinasyon gerektirdiği için ip atlamayı tavsiye etmiyoruz:Özellikle gençler,okul çağındaki öğrenciler,zaman sorunu yaşayanlar,egzersiz salonuna devam edecek zamanı ya da parası olmayanlar için en ekonomik çözüm ip atlamaktır.

Evde yapabileceğiniz ikinci egzersiz ise merdivenleri çıkıp inmektir.Bu egzersizde yaralanma riski düşük,kalori harcatma hızı yüksek,kas güçlendirici faydası oldukça yüksektir.Her iki egzersize yavaş yavaş başlayıp yoğunluğu ve süreyi zamanla arttırmak gerektiğini unutmayalım yeter!

Sevgilerimle ...

4 yorum :

 1. Aşağıdaki komşuları düşünmemişsinn..:)))
  Gene de iyi fikir.Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evi müstakil olanlara serbest ama diğerleri de bahçeye insin yahu :)

   Sil
 2. Özellikle ev hanımları için çok faydalı bir yazı olmuş ^,^ Ellerine sağlık Kermy

  YanıtlaSil
 3. Merdivenleri de belli yaştakiler inipçıksın lütfen bakana da yatana da zor malum :)

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥