Cuma

Kermit Bumerang ile Bodrum'da Safari Alemlerinde |

|
Hoolaa !
Uzun bayram tatilinden kalma hülyalar ile avunurken , günlük hayat rutinine dönüşün soğuk esintisi ile hepimiz yavaş yavaş bu çakır keyif halden ayılmanın şaşkınlığı eşliğinde duruma ayak uydurmaya çalışıyoruz ... 

Oysaki daha  geçenlerde su savaşlarında ıslanmayı bile dert etmemiştik nasılsa kuruyoruz hemen diye. : ) Mevsim geçişine olan hız biraz fazla mıydı nedir ? Ya da ben hala yaz'a veda etmek istemiyorum da bundan mı bu kabullenemeyiş ..?

Tanımayanlar için ; Siyahlı hatun kişi bizzat Kermy'dir efendim :)
Size bu yazıyı şöyle ballandıra ballandıra erkenden anlatmaktı dileğim ama bayram üstü yoğun çalışma sonrasında ; tatil , bilgisayarımın servise gitmesinden ve taşınma telaşından ; toplam bir ayı geçkindir ilk defa bloga yazı yazmıyorum ! Taslaklarda biriktirdiğim yazılardan sesleniyordum size.Ama bu benim için özel bir deneyimdi ve bu aralar başarısız olduğum "zaman yönetimi"  konusundaki şansızlığımı kırmış bulunuyorum ; Bumerang gücü ile yazma hevesimi toplayıp  etkinliğin en sevdiğim karelerinden biri ile başlayalım anlatmaya :)Üyesi olmakla bloguma yaptığım en büyük iyilik olarak gördüğüm ; Bumerang , web siteniz ya da blogunuz için tanınırlık sağlarken ,  dev markalarla iş partneliği sayesinde onların reklam içeriklerini yayınlarak gelir elde etmenize olanak sağlayan , Hürriyet gibi ; köklü bir temel desteği ile güven veren  platform .

Bunlarla kalmayıp , kişisel gelişiminize kaktkıda bulunacak etkinlikler ile de her daim sosyal yönünüzü besleme olanağı bulacağınız ve sosyal medya hesaplarında düzenli olarak güncel kitapları sizlere hediye eden , günlük olarak yüz binlerin ziyaret ettiği www.yazarkafe.com da içeriklerinizi daha büyük kitlelere ulaştırma imkanı sağlayan dev bir ağ ! Ve bu güzel günün mimarı : )
Hala aramıza katılmadıysanız sizi şuradan davet edelim.
T2127574 bu kodu eklerseniz 20TL bonus cabası  : )


Gelelim nasıl bir araya geldiğimize ...

Egeli bloggerlar ile bir Bodrum etkinliğinde buluşacağına dair duyuru bulunduklarındaki heyecanımı ben biliyorum : ) Hem İzmir hem Bodrum blogger'ı olarak bunu kaçırmak istemedim ve bir umut attım maili ... Haftasına telefonum çaldı , yabancı bir numaraydı ve içimden "Pff , kesin blogla ilgili bir sponsorluk için geçecek resmi bir konuşma beni bekliyor." dedim , her zamanki gibi . Ama öyle olmadı  : ) "Merhaba , ben Bumerangtan (www.e-gunlugum.com )Hilal ." diyince bir afalladım , gelip gelmeyeceğimin teyidini istiyordular. Cevabım : " Koşa koşa gelecekler arasına yazın beni ." oldu , enerjisi yüksek  sempatik sese :)

O zaman tüm detayları ile Bumerang  " Bumerang Bodrum Safari Etkinliği "gelsin !
Bakalım 29 Eylül Bumerang Bodrum Safari Etkinliğinde neler yapmışız ..?
Sabah ilk buluşma durağımız olacak Torba kavşağına gitmeden kendisi ile enerjimizin çok uyuştuğu www.kulecanbazi.com editörü Bülent bey ile otogarda buluşup  koyu bir sohbete daldık çay eşliğinde , ardından buluşma noktası olan Torba kavşağına  ilk biz vardık ve iki dakika sonra uzaktan bir gezi blogu olduğunu üzerindeki ekipmanlardan anladığım www.bilinmeyenrota.com yazarı sevgili Tuğçe ile tanıştık ve hiç beklemeden Bumerang ekibi yanımızdaydı.  Nedense hayalimde daha büyük resmi görünümlü insanlar bekliyordum. Ahmet bey (http://www.hayatmuzik.com ) ve Hilal Hanımı karşımda görünce pek mutlu oldum , meğer ; ne genç ve enerji dolu  insanlarmış : )) Bumerang'ın arkasında duran  birbirinden zarif ve donanımlı bireyler ..Onlara eşlik eden ve bize eğlenceli ve unutulmaz günü hazırlayan sevgili Yücel Nieogo (www.bodrumfirsati.com) ile tanışıp ardından ekibe beklediğimiz diğer blogger arkadaşlarımız da dahil olunca atladık safari jeeplerine ve maceraya başlayacağımı ilk durağa doğru yola çıktık.
llk durağımız sarnıç köy olmakla birlikte kısa bir mola ve güne dair belirlenen yol rotası ve aktivite detaylarını öğrenince heyecanımız ve tüm merakımız ile safari jeepimizde yerlerimizi aldık ve başladık uzun yolculuğumuza.İlgilenenler için safari programına şuradan ulaşabilirsiniz. Gezinin teknik detaylarını sevgili www.yoldaolmak.com editörü Kemal Kaya'dan okumanız için şuraya yönlendirebilirim sizleri zira etkinliğin  geziye dair tüm ayrıntıları burada ve kendisi alanında çok başarılı dolu dolu bir gezgin.

Ben farklı bir yönden anlatmak niyetindeyim etkinliği ...

Her ne kadar İzmir bloggerı olsam bile ben Bodrum çocuğuyum ve belki sizlerin bildiği Bodrum'dan çok farklı bir Bodrum tanıyorum sizlerin belki hiç görmek istemediği Halikarnas'ı ... Cevat Şakir doğru der

Yokuş başına geldiğinde
Bodrum’u göreceksin,
sanma ki sen ;
geldiğin gibi gideceksin ...

Senden öncekiler de
böyleydiler.
Akıllarını hep Bodrum’da
bırakıp gittiler ..!


Bodrum'lu olduğumu söyleyince her zaman : "Oooo ! " tepkisi ile karşılaşmışımdır.Bizi her gece eller havada , her daim plajda şıkır şıkır takılarımız ve topuklu ayakabılarımız ile salındığımızı zannederler hep nedense.Oysa ki ; Bodrumlu olmak , bu şehrin kış'ını da sevebilmek ve yaz'dan kalan çılgınlıkların yorgunluğuna yenik düşen kepenklerini kapatmış şehrin yalnızlığına ortak olmak demek ... Herkesin birbirini tanıdığı ve sıcak gülümsemeler ile birbirine selam vermek demek ..

Karya prensesinin hüznünü Bodrum kalesindeki surlara  sırtınızı dayanıp çimen tepede denizin dalgaları arasında hissedebildiğiniz ve sanat güneşi Zeki Mürenin evinde onun şarkıları eşliğinde yaşanmışlık kokan anıları arasında dolandığınız yer Bodrum. Heredot'un bilgeliğinin şehrin tüm değerli eserlerinde gezdiğini antik tiyatronun bir zamanlar Karya halkına eşilik ederken şimdilerde Sezen aksu'nun etkileyici tınılarına ev sahipliği ettiği medeniyet harmanı , geçmişle geleceğin kucaklaşmısının örneği gibi Bodrum...Yollarının hiç düzgün olmadığı verilen kayıplara rağmen başkanlarımızın kendi pr ları dışında etkili bir icraat yapmadığı ve üniversite mezunlarının kariyerleri dışında alanlara sıkışıp sırf hiyerarşi kisvesinde eğitim anlamında basamaklarının altında kalan insanların emirleri ile çalışan mutsuz insanlar grubu desem Bodrum için üstelik İstanbulda olan her her büyük markanın bir şubesi olmasına rağmen burada.

Yaz aylarında İstanbul ilçesi haline gelen şehrin her yanını donatan 34 plaka araçların trafiğimizi kendi trafiklerine benzetmeleri demek ; Bodrum ... Kendi halkına ekonomide grafiğin hep en tavan kısmını gösteren , kazığın tabir-i caiz ise en sivri ucunu her alanda size altın tepside sunan şehir . Elbette biz de eğlenceden payımızı alıyoruz ama sanılan kadar değil. İyi işler yapmaya çalışanların şablonundan çıkmaya cesareti olmayanlarla uğraştığı hem dünya şehri hem tatlı bir tatil beldesi diye mütevazileşebilcek bir  keyf-i şehir işte.

Gün batımını balık restorantlarında Gümüşlükte yaşamadan , Yalıkavak'da kahvaltı yapıp nefis köftesini Alnida kafede yemeden , Gümbetin gizli koylarında yakamozları ve yıldızları seyretmeden , değirmenlerin yanı başında tüm Bodruma şöyle bir kuş bakışı yapmadan,zeytin yağlı yemeklerinin tadına bakmadan bu şehirden ayrılmayın.Eğlenceden zaten istemeseniz de nasibinizi alırsınız nasılsa burada hayat 00:00 dan sonra başlar : )

Sizin beachleri ve clublarına özendiğiniz makyajlı yüzünün arkasına seyahat ettik ; en saf haline , biz Hürriyet ailesi olarak.İşte Bodrum'un değerini bilen sevgili Yücel Nieogo'ya bu sebeple bir kez daha teşekkür etmek istiyorum ; bizlere organik bir Bodrum günü sunduğu için !

Her ne kadar bıdırdansam da çocuklar kadar eğlendim , safari klasiği olan ; su savaşlarında ! Safari ekibinin diğer araçları ile sağlam didiştik , pusular kurduk . Saldırılar büyüyünce mola duraklarında silahlarını alıp sakladık ama olmadı enerji ve eğlence ikiye katlandı haliyle.Hatta ben kendimi duruma fena kaptırıp Bumerang bandanamı amazon misali başıma bağlayıp "Bumerang!!!" çığlıkları eşliğinde bir kaç nokta atış yaptım,düşmanlara :D  Ama onun dışında yer yer kendimi de ıslattığımı söylemem gerekli :p Hı bu esnada makyaj tazelemeyi de unutmadım hani kategorimde hakkıyla temsil ettim sizleri merak etmeyin : )

Uzun yolculuk maratonunda yemek ve sohbetle birlikte pekiştrilen arkadaşlıklarımızı içilen Türk kahveleri ile  hatrımız olmak üzere perçinledik bir kez daha.Günün sonunu Bodrum'un akvaryum misali plajlarından biri olan Yalı çiftlikte güneş altında mayışarak sonlandırdık gezi rotamızı . Hatta benim gözümden günü tanımlamam gerekirse : Herkesle ilk defa burada tanışmış olmama rağmen sanki hepsini uzun zamandır tanıyor gibiydim.Bu kadar güzelliği bir arada bulabildiğim için şanslı sayıyorum kendimi.Rotanın bir kısmı bir Bodrumlu olarak bile gitmediğim yerlerden oluşuyordu bu sebeple benim için iyi bir keşif oldu.

Hatta öyle ki ; Bumerang ekibinden ayrılasım gelmedi . Günün sonunda : " Beni evlatlık alın, yanınızda götürün." diyecek kadar sevdim : ))

Bu kadar eğlence elbette herkesin sıcak ve bir o kadar samimi olmasından kaynaklanıyordu.Bu güzel gün için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Alanında başarılı blogdaşlarımı ve bu şahane günü bize sunma nezaketini gösteren Bumeang ekibi ile Bodrum fırsatı ekibini  tanımak çok güzeldi.Sayelerinde güne kocaman bir gülümseme ile başlayıp günün sonunda hala gülümseyen ifadem stabil kaldı karelerde gördüğünüz üzere. Darısı sizlere diyerek , bir başka etkinlikte görüşmek dileği ile !

*Fotoğraflar için teşekkürler!
Sevgilerimle : ))12 yorum :

 1. Bodrum'da hem deeee, keşke haberim olsaydı:)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel ya ! Yazınız süper olmuş orada nasıl olasım geldi :)

  YanıtlaSil
 3. Bodrum !!!
  Bumerang etkinliklerine gıpta ile bakıyorum insanın sırf bu yüzden blog açası geliyor (:

  YanıtlaSil
 4. ohhh yarasın kermim;)

  YanıtlaSil
 5. son yıllarda, belki de hep en kalabalık zamanlarda gittiğim için tepkiliydim Bodrum'a. Bir süre gelmem diyordum ama öyle güzel yazmışsın ki, en kısa sürede barışacağım galiba..hem de senin dediğin gibi çılgın yaz günlerini değil kışını yaşamak için geleceğim..etkinlik de harika geçmiş bu arada ..sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizler gibi asıl Bodrum aşıkları küstüğü için Bodrum bu halde :( Dilerim çok keyif alırsın teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğun için :)

   Sil
 6. Verilen bilgiler için çok teşekkürler. Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. Bu tip kişisel bilgi veren sitelerin değerini bilmek gerekiyor. Çünkü emek verilip bizler için değerli bilgiler paylaşılıyor. Gerçekten ellerinize sağlık değerli çabalarınız ve emekleriniz için.

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥