Çarşamba

Clinique Superbalanced Pudra SPF 15

|
Hoolaa , Kermyler !
Hazır hafta ortasına geldik , işleri daha yoluna koydum derken arada sizi de ihmal etmek istemedim o yüzden bugün Clinique Superbalanced Powder Makeup SPF 15 ile keyif yapın ben size ikinci yazıyı hazırlarken olur mu ? : )

Hafif - orta derece tanımlansa da kapatılıcığı bence yüksek olan ; toz formdaki super balanced pudra sadece cilt problemlerinde (akne,kızarıklık)  biraz daha hafif  örtücü olarak tanımlanabilir.Benim gibi ten makyajı ile arası olmayanların bile seveceği türden bir akıllı bir pudra kendisi .

Özellikle kuru karma ve ciltler için biçilmiş kaftan diyebilirim.Mineral içeriği ile cildin ihtiyacı olan vitamin desteğini verirken kuru bölgelerin gerginliğini alıp yağlı bölgedeki parlamaları absorbe ediyor akıllı teknolojisi ile ... 

Verdiği kapatıcılık çok doğal ve makyajı tek başına sabitlemeye yeterli . Benim için ten makyajında en önemli kriter : Doğal duruş! Yüzümde var olan ürün fark edilmemeli ancak bu şekilde bir pudra ya da fondöten uygularım aksi halde bu kategoride kaale almam bu tarz ürünleri. Bu beklentimi karşıladığı için benim pudrada  favorim Clinique.İçeriğinde spf 15 olması ve 8 saat kalıcılığı ayrı sevme nedenlerimden.

Ambalajı standart pudralardan gramaj olarak daha fazla olup 18 gr ile size uzun kullanım ömrü sunuyor.Ayrıca içindeki aynası , uygulama esnası için büyük artı! Yanınızda taşıyabileceğiniz türden kailtede sağlamlığa sahip ambalajı .  

Yanında verilen anti-bakteriyel fırçayı hiç kullanmadım zira ürün yanında verilen fırçaları kullanmak gibi bir huyum yok nedense?O sebeple fikir belirtemiceğim.Ürünü saat yönünde çevirince yeterli miktarda ürün yüzeye çıkıyor uygulamanız için sadece etrafa saçılmasından memnun değilim uygulama esnasında. Daha farklı bir tasarım düşünebilirdi...Kabuki ya da expert fırça ile sürüşte harikalar yaratabilirsiniz.İlk esnada biraz acemilik yaşamanız mümkün toz kıvamında olduğundan fakat zamanla alışıyorsunuz.Cildimdeki ilk duruşunun üzerinden bir kaç dakika geçtikten sonra tamamen sabitlenip beklentimi karşılayan doğal görünüme kavuşuyor.


Eğer fondöten üzerine kullanacaksanız içiniz rahat olsun çünkü maske gibi durmuyor aksine sabitlemek ve doğal bir yansıma yaratmak için iyi bir partner.Eğer cilt probleminiz yoksa baz ya da nemlendiriciniz üzerine de tek başına tabir-i caizse kaymak gibi duruyor ...Ben akne ya da kızarıklık yaşadığım zaman Kryolan make up base mint tonu ile kusursuz zemin için partner olarak  pudrama destek veriyorum.

Bendeki rengi 02 natural.Hafif , yağsız ve parfüm içermeyen bu pudrayı tende doğal görünüm arayıp ayrıca cilde dost ve iyileştirici bir destekleyici arıyorsanız doğru ürüne bakıyorsunuz derim.Ayrıca beylerin de kullanabileceği türden ; doğal bir görünüme sahip arayıştaysanız  ,şans verebilirsiniz beyler ; )

Bitince tekrar alır mıyım ?  

Kesinlikle , evet !

Sevgilerimle , xoX : )

3 yorum :

  1. Bu pudrayı ilk defa görüyorum çok ilgimi çekti :) Ambalajı ilginçmiş, her ne kadar toz ürünleri kullanmakta pek becerikli olmasam da heveslendim :) Harika bir anlatım olmuş, Kryolan make up base ile gerçekten harika ikili olurlar ^,^

    YanıtlaSil
  2. Pudraları çok sevsemde hiç bu kadar para yatırmışlığım yok aslında beş tane olacağına bir tane böyle olsun denemey gidicem parfümeride bu pudrayı süper gözüküyor:)))

    YanıtlaSil
  3. Toz ürünlerde pek iyi değilim. Elimde Sephora'nın toz fondöten pudrası var hiç kullanmadan öylece duruyor. Anlattığın kadarıyla güzel bir ürüne benziyor güle güle kullan canım:)

    YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥