Pazar

Kryolan Ultra Make-up Base Mint

|
Hoolaa Kermylerim !
Hafta sonu bolca ayrı kaldığımız zamanı telafi ediyoruz tüm hızımızla.Şuradaki yazımdan bildiğiniz üzere Kryolan Make-up akademi eğitiminde aldığım tüyoların bir kısmını hayata geçirmiştim , etkilerini artık yavaş yavaş paylaşabilirim.İyi bir makyajın temelinde kusursuz bir ten yatar kuşkusuz ki ! Bu sebeple hassas karma cildimin probleminin kaynağı olan kızarıklık ve dönem dönem gelen akneler için iyi bir yardımcım var.Kryolan make-up akademi etkinliğinde Tuğçe Dilaverler'in  bana tavsiyesi üzerine aldığım Kryolan make-up base yeşil tonu ile artık uygulamalarımda daha profesyonel bir adıma geçtiğimi görüp sonuç almak beni mutlu ediyor.Eski makyaj uygulamalarımda bazen en güzelinde bile domates misali sırıtan cildim hep işi bozmuştu ama artık bunlar geride kaldı.


Fondoteninizin ya da pudranızın altına minik bir detay fırçası ile ya da kendi aplikatörü ile uygulama yapabileceğiniz likit kıvamdaki baz tamamen yüzünüzdeki hassaiyet,kızarık ve akne probmlerini örtücü ve nötralize edici çözüm sunuyor ki tadından yenmez nimet benim için : ) Sadece problemli bölgelere tatbik edip cildiniz emdikten sonra kalan ten makyajı rutininize devamedebilirsiniz.


Daha profesyonel bir etki için daha kalın bir tabaka uygulamanız mümkün içiniz rahat olsun çünkü yapay bir görüntüye asla yer vermiyor.Fondoten ile birleştirirken pıt pıt hareketi ile karışmasını sağlarsanız daha rahat karıştırabilirsiniz.İyi ki almışım dediğim ürünlerden biri oldu zira bir çok ürün kullanmamam gerek kalmıyor ve miktarı ve kullanım ömrü ile epeyce bana eşlik edecek.Cam şişesi ile daha sağlıklı bir kullanım sunmalarını sevdim.Bu tarz profesyonel ürünler sayesinde minimum ürün ve maksimum performans sağlamak mümkünmüş tecrübe ile sabitledim de bir detay var eklemek istediğim :) Kryolan ambalajları çok sıkıcı tasarım olarak !


En güzel referans uygulamadır aslında ... Bu sebeple Kryolan make-up akademide Mamontenka'ya yapılan ve zeminde yeşil baz kullanılan makyaj ile baş başa bırakıyorum sizi , nasıl güzel değil mi ? : ) Profesyonel partnerler varken ortaya mükemmele yakın iş çıkarmak çok kolay  ...

Nazar boncuğu eklemeyi unuttum <3
Siz de sahip olmak isterseniz online olarak tek yetkili site olan Kozmotek'den satın alabilirsiniz. Sürekli alışveriş noktam olmasına rağmen hala sitedeki Kryolan ürünlerinin orjinal olup olmadığını ısrarla soran blogger arkadaşlarım için  ; fotoğraflarımda ürünün kod numaraları özellikle fotoğrafladım oradan kontrol edebilirsiniz.Yeni Kryolan ürünlerinde buluşmak üzere ...

Sevgilerimle , xoX : )

11 yorum :

 1. Mamonteka bir icim su:) masallah.

  YanıtlaSil
 2. Ooy şımardım ki ben <3 Gerçekten çok güzel bir ürün aldığına değdi eminim buna =)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Feyza yakında yayını editliyor olacağım o zaman daha fazla detaya yer vericem bu ürünle ilgili ... Twitterda paylaşırım güncelleyince ;)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. : ) Yakınında Kryolan shop varsa bakmalısın

   Sil
 5. Ben bu ürünü sizden duydum ve kesin almam gerek deyip geçen gün aldım. Fakat mağaza yetkilileri bunu tüm yüze sürüp sonra rutin makyaj yapabileceğimi söylediler. Siz sadece sorunlu yerlere yazmışsınız. Nemlendiricinin üzerine komple sürüp devamında fond./pudra (ben fond.pek sevmiyorum, direk pudraya geçiyorum) kullanarak makyaja devam edilebilir ve parmaklarla uygulanabilir değil mi? Bir de oradaki yetkililer devamında kullanılacak fond./pudraların, yine kendi markalarının ürünleri kullanılırsa o yeşilimsi rengin daha iyi kapatılabileceğini, başka markalar hakkında kesin bilgileri olmadığını söylediler. Benim elimde bir kaç tane pudram varken yenisini almak istemedim açıkçası.. Bu konuda bilginiz var mı? Derdimi uzun anlattım belki ama cevabınız için şimdiden teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle teşekkür ederim Nurten referans olabilmeme çok mutlu oldum. Çok net anlatmamışım haklısın .Ben bölgesel uyguluyorum direk kızarıklıklara çünkü aşırı makyaj yapan biri değilim . Ama tüm yüzde uygulaman faydana olacaktıır zira bu ürünü fondoten gibi düşünebilirsin ki adı böyle de geçiyor bazı kaynaklarda üzerine normal fondoten ya da pudranı uygularsın sorunsuzca ki benim aldığımdan daha opak ve bütün bir sonuç elde edebilirsin. Biraz sürekli okuyanların anlayacağı dilden yazdım sanıyorum kusura bakma lütfen : ) Uygulamaya gelince ben fırça tercih ediyorum ama elbette parmaklarını ya da süngerleri de tercih edebilirsin. Pudra olarak dior gel makeup kullanıyorum ama birde Essence mosaic pudrayı çok seviyorum.Onun dışındakilere pek fikrim yok maalesef.Bu arada yeşil rengi kapatırken illa Kryolan pudra ya da fondoten kullanmana gerek bu noktada satıcı saçmalamış zira ben ysl fondoten kullanıyorum ya da nuxe bb ama hiç sorun yaşamadım inanki kapatıcılıka.Çünkü kendisi zaten çok iyi bir ürün üzerine gelecek ürün sadece yardımcı olur markası ne olursa olsun :) Güle güle kullan <3

   Sil
 6. Başka nerelerden satın alabiliriz?

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥