Cumartesi

Davet Want to Fashion'dan , Ağırlamak Mekanist & Tea pot'dan : ))

|
Hoolaa Kermyler !
İki haftadır blogger dostlarla görüşmelere doyamadım dersem yalan olmaz ...  21 Eylül günü Tea pot Alsancak'da takdir ettiğim ve severek okuduğum sevgili Want the Fashion yazarı Sedef'in nazik davetine teşrif ettik.Buluşmaya Sedef'in güler yüzü ile karşılanan ilk misafirlerdendim. Ayrıca sürpriz bir şaşkınlık yaşadım zira Makyaj günlüğü'de oradaydı.Nedense onu İstanbul blogger'ı olarak biliyordum.Ama sevindim kendisi ile tanışmış olduğuma , başarısını mütevazilikle taşıyan ve bir o kadar cana yakın bir hatun kişi olduğunu söylemeden detaylara geçmek istemedim ...

Sedef buluşmamız için yine zevkini konuşturmuştu sağ olsun ve Mekanist katkıları ile Tea Pot kafeyi buluşma noktası olarak organize etmişti.Ayrıca etkinliğimize bizlere her zamanki gibi jestleri ile eşlik eden Watsons,Bebak,Avon,Tanaçan Kozmetik yalnız bırakmadı elimizi kolumuzu dolu dolu gönderdiler içinde keşfedilmeyi bekleyen yeni seriler ile.Detaylardan  önce Mekanist nedir , Tea pot kimdir ? Bu sorulara yanıt vermek isterim.Mekanist , "Şehrini keşfet !" mottosu ile 2008'de merhaba diyen tarafsız bir mekan arama motorudur. Geç keşfettiğime üzüldüğümü itiraf etmeliyim zira aynı ve popüler şeylerin arkasından gitmekten hoşlanmayan ve yeni şeyler keşfetmeyi seven kişisel zevklere özel sonuçlar önünüze koyabilen bir platform. 13 farklı kategoride 100binden fazla kayıtlı mekan bulunduran ve tüm telefonlar için mobil uygulaması olan mekanist kullanıcı yorumu tabanı üzerine kurulu olduğu için tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz hatta kişiye özel arama yaparak diğer mekanist kullanıcılarına erişmeniz mümkün.

Mekanist kullanıcılarının eklediği yorum ve fotoğraflara göre bir ön keşif yapabilir , haritada detaylı yol tarifi alıp mekan üyesi olarak dilerseniz puanlama yapabilirsiniz.Üstelik mekanist üyeleri olan işletmelerde yaptığınız check-in için sürpriz ikramları deneyimlemeniz işten bile değil. Hal böyle olunca ; mekanist üyesi olan Tea Pot Alsancak bizi buluşmamız için ağırlayan ev sahibiydi.


Alsancak Tea Pot kafe çok merkezi bir noktada bulunan(sevinç pastanesinin karşısındaki trafiğe kapalı sokakta) fakat Alsancağın yüksek enerjisinin getirdiği yoğun gürültüden kaçmak için şahane bir  sote köşe :) Aslında benim gibi belki hep önünden geçerken "Ne samimi bir havası var !" deyip belki de keşfetmeyi beklettiğiniz bir yer . Mekanın tat konsepti Türk kültürünün büyük parçası olan çaydan geliyor.


Bizim misafirperverliğimizi , ikramlarımızı , hoş sohbetlerimizi ve özellikle  ev samimiyetini özellikle iyi etüt edip bu konsepti retro ve diğer kültürlerin çay konseptleri ile harmanlamışlar. Mekanın sahibeleri Zeynep ve Nihan hanım'ın sinerjisi o kadar yüksek ki mekanları ile uyum içindeler öyle ki bu ortamdan sebebini anlayamayacağınız şekilde içinizden kalkıp gitmek gelmiyor.O gün birlikte olduğum arkadaşlarım bana bu konuda eminim hak verecektir.

Özel tasarım çay kaşıklarından tutun el yapımı sabunlara , şirin biblolara ve mekanda içeceğiniz çayları beraberinizde götürebilmeniz için özel hazırlanmış çay aromalarına ulaşabilirsiniz.Hem alışveriş keyfini hem mutfaklarından sağlık taşan çay çeşitlerini yudumlayabilir  ayrıca nefis cookie ve macaronlarının tadına bakarken şık sunumları ile mekanın müdavimleri arasına gireceğinizi şimdiden söylemeliyim.
Zira biz de bu sevimli kafede sohbet etmeye doyamadık kimimiz benim gibi yorgun ve bekleyen işleri olmasına rağmen bir türlü kalkmak bilemedik.Bir araya gelmişken İzmir etkinlikleri ve İzmir'de blogger olmanın üzerine biraz eleştiride bulunup birlikte neler yapabiliriz sorusunu sorduk hep beraber.Çok güzel fikirlerimiz var bizleri takip etmeye devam edin ...Bu güzel daveti ve keşfetmemizi sağladığı bu tatlı konsept için öncelikle Sedef'e ve buluşmamızda bizleri yalnız bırakmayıp yeni keşifler için bizleri düşünüp hediye paketleri ile bizleri şımartan değerli firmalarımız ; Avon , Bebak , Watsons ve Tanaçan kozmetiğe tekrar kocaman teşekkürler...
Kermy  ile başka alemlere yarın devam ediyor olacaksınız , ayrılmayın. 
Sevgilerimle ...Katılımcı arkadaşlarımı okumanızı tavsiye ederim her birinde kendinize dair bulabileceğiniz paylaşımlar sizleri bekliyor, işte adresleri ...

*Fotoğrafların bir kısmı için Sedef'e teşekkürler.
www.wantthefashion.bogspot.com
http://makyajgunlugu.blogspot.com/
http://kendimyapdiydim.com
http://www.makyajfircam.com/
http://kozmetikaynasi.blogspot.com/
http://designbydg.blogspot.com/
http://nerwen44.blogspot.com/
2 yorum :

  1. Böyle çay kaşıkları olduğunu bilseydim, 1700 km demez gelirdim : ) Harikalar!

    YanıtlaSil
  2. toplanın toplanın, seviyorum bu yazıları! :)

    YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥