Pazar

Tarz sahibi bloglar için : Blogger Modifiye

|

Hoolaa , iyi hafta sonları Kermyler !

Blogger dünyasında bir adım öne çıkmak için : Özgün içerik , blogger sistemine uygun alt yapı ve yine özgün bir tasarım olmazsa olmaz  eğer bu işi ciddiye alıyorsanız ... Bu noktada blogger alt yapısının bize sunduğu seçenekler kısıtlı ve şablonları kendi blog konsepimize uydurmak hayli zor.Bu noktada profesyonel yardım almak şart oluyor. Zira internet ağında bulabileceğiniz binlerce gadget ve kodlar ; içeriğinde yanlış kodlama barındırıyorsa Google filtresine takılmanız işten bile değil ! Daha sağlıklı bir alt yapı ile içeriklerinizi daha büyük kitlelere ulaştırabilmeniz ve site sağlığı ; doğru bir tasarımdan geçiyor. İşte bu noktada yaşadığım yolculuğu sizlere aktarmak istiyorum . Blog tasarımı diyince : Meyvesini blogunuzda zamanla alacağınız tek adresi sizlere tanıtmak isityorum bugün. Blogger Modifiye , blog tasarımı ile size bu dünyada farklı bir kapı açıyor.

Bir sene içerisinde kendi oluşturduğum bir çok içerik  ve tasarım birebir bana selam veren vermeyen insanlar tarafından izin almadan kopyalandı. Yeri geldi kendi header başlığımın aynısını , yasal uyarı yazımın benim bloguma ait copyright tarihine kadar çaylakca kopyalanmasına kadar ve gadgetlarımın dizilim sırasına kadar aynı halini kullanıp hiç ar etmeyenlere kadar tutun bir çoğunu defalarca gördüm. Bu blog aleminde kendi bildiğim teknik bilgiyi arkadaşlarıma defalarca yardım olarak kullandım fakat emeğinizin karşlığında ne teşekkür eden olur ne izin alan. 

Hal böyle olunca br isyanla yolum www.bloggermodifiye.com yöneticisi Tayfun Bey ile keşişti. Önceden kendisini takip edenleriniz de varsa eğer bilirsiniz : Yazdığı kodlardan tutun yol gösterici makalelere kadar internet ağında gördüğünüz bir çok bilginin ana kaynağı kendisidir. Şaşırmadığım üzere nankör olan internet kullanıcıları her zamanki gibi izinsiz makalelerini yayınlamakta ya da kodlarını izinsiz kendilerinin gibi modifiye etmeleri durumu bir klasik haline gelmştir . Kendi adıma okuyucusu olduğum bu değerli sitenin bu durumu yaşamasından rahatsızım. 

İşte ben bu problemler eşliğinde Tayfun beye ulaştım ve ne istediğimi söyledim. Daha öncesinde bir çok bilgi akışında kendisine danıştığım için zaten mevcut bir güven ortamı vardı benim nazarımda. Gönlüm rahat bir şekilde blogumun yönetici panelini kendisine emanet ettim ve tasarım üzerine gönlümden geçenleri birebir uyguladı.Ben fazla detaycı ve kararsız bir insanım bana rağmen her istediğimi uyguladı eksiksiz olarak sabırla : ) 

Şu konuda sizi önceden uyarmalıyım : Kendisi özgün  bloglar , siteler konusunda usta ; kendisinden bir başka sitenin aynısını istemeye kalkmayın çünkü olumsuz yanıt alırsınız. Hatta benim gibi detaylara hiç karışmayın direk kendisine emanet edin çünkü ; daha önce hiç bir yerde görmediğiniz tasarım detayları ve konseptinize uygun bir şablon yaratmakta uzman olan o . Bu konuda referans gösterebileceğim bir çok başarılı blog onun ellerinde şekil buldu : Betwinus , Oyita ve daha sayamacağım kadar çok tasarım ile zaten beğendiğiniz bir sitenin altında blogger modifiye imzasını görmüşşünüzdür defalarca ... 

Zamanında teslim konusunda ve dilediğinizi sormak konusunda gönlünüz rahat olsun kendisi bu konuda epey hassas.Size bir çok konuda yol gösterecektir. Özetle blog tasarımı diyince uygulamaları ile gösterebileceğim açık ara rakipsiz ve donanımlı olan bir ekip.

Biraz geç kalmış bir yazı olsa da kendisine blog yolunda bana ışık tutup sorunlarıma çözüm bulan ve bloguma dilediğim tarzı oturtup daha keyifle içerik yaratmama yardım ettiği için kendisine sonsuz teşekkürlerimle.Eğer sizi yansıtan orijinal bir yaratım sahibi olmak istiyor ve blogger dünyasındaki yenilikleri uygulamalı olarak doğru şekilde takip etmek istiyorsanız doğru adresteniz.

Sevgilerimle ...
5 yorum :

 1. benim de ihtiyacım var, hiç anlamıyorum bu html işlerinden:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman doğru adres :) Bu arada Bodrumda olan bir blogger olduğunu bilsem bin kere bulmuştum seni :) Hafta sonları oralarda oluyorum genelde ailem orada yaşıyor :)

   Sil
 2. Bende özgün güzel bir tasarım arayşındayım. Şimdiye kadar az çok öğrendiklerimi bu site sayesinde uygulamıştım. Daha profesyonel biriyle işbirliği yapmak daha güzel olacak =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle , sonuçtan memnun kalacağına eminim : ) Gönlünce bir tasarım dilerim.

   Sil
 3. Çok güzel bir site şu ana kadar bloguma çok faydası oldu =) Buradan da teşekkür edeyim kendilerine..

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥