Salı

Doğru sütyen seçimi nasıl yapılır ?

|
Hoolaa Kermylerim !
Evlilik köşemizdeki seçimler için en çok sorulan sorulardan biri " Nasıl doğru iç çamaşırı seçerim ?" oluyor.Hal böyle olunca bir kaç tüyo versek iyi  olur dedim . Bakalım hangi detaylarda gizli bu seçimlerin doğru olanı.Çoğumuzun yaptığı yanlış, göğsümüzü mükemmel bir şekilde kavrayan modeller yerine şöyle böyle kavrayan modelleri satın almamız.Sizi yarı yolda bırakmayacak o sütyeni bulmanızı işte bu tüyolarla garantileyin.


Arkası :
Sütyenin arka kısmı idesteğin büyük bir kısmını sağladığı için gevşek olmamalı.Ama etinize bastıracak kadar da sıkı olmamalı.Bunu test etmek için en dıştaki kancaya takın , iki parmağınızdan daha fazlası içeri giriyorsa o sütyen size büyük demektir.

Askılar
Tamamı ayarlanabilir askılar , en rahat ve sütyeniniz çıkarmadan ayarlaması kolay olanlardır.Eğer askılarınız sürekli düşüyorsa arkası çapraz modelleri deneyebilirsiniz.

Kap şekli ve kumaşı :
En fonksiyoneli içi göstermediğini ve düzgün durduğunu test etmek için beyaz bir tişörtün altına giyin.
Görsel kaynak : Google

İç teli
Sade ve basit : küçük göğüslü bile olsanız desteğe ihtiyacınız var .İki kapın arasındaki merkez noktasının göğüs kemiğinize düz oturması gerekir.Eğer oturmuyorsa bir beden büyük bakın.

Kancalar
Kap bedeniniz ne kadar büyürse o kadar kanca eklenmesi gerekir . Şunu da unutmayın ki , sütyenler giyildikçe enser dolayısıyla yeni aldığınız modelin en dıştaki ya da ortadaki kancada oturması önemlidir.ilden şekile girebilen tişört sütyenleridir.Çıkarılabilen askıları sayesinde straples ya da çapraz takılabilirler.

Bu detaylar ile seçimlerinizi daha doğru yapabilirsiniz.
Sevgilerimle !

2 yorum :

 1. İki kapın arasındaki merkez noktasının göğüs kemiğinize düz oturması gerekir.Eğer oturmuyorsa bir beden büyük bakın.Bu kısmı anlamadım daha küçük beden giyilmesi gerekmez mi bu durumda? :S

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ^^
   Çok açıklayıcı yazmadığım için bu kanıyı doğurdu sanırım kaplar sıkıştığı zaman aradaki bant ikiye katlanıyor ya kastetdiğim o küçük geldiği zaman çatal dediğimiz görüntüye sebebiyet veriyor hani: ))

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥