Çarşamba

Şıklığın Adresi Zümrüt Küpeler

|
Küpeler uzun yıllar boyunca kadınların en fazla değer verdiği takılar arasındaki yerini almıştır. O zamanlar genellikle özel günlerde takılan takıların yerini şimdilerde bizlerin takmış olduğu günlük küpeler almaya başlamış olsa da klasik olarak adlandırdığımız küpelerin modası asla geçmez. Kendine özen gösteren, gittiği yerlerde kıyafetleri ile birlikte takıları ile de adından söz ettirmek isteyen her kadının dolabında mutlaka özellikle de zümrüt küpeler bulunur. Ve bu küpeler sayesinde de kadınlar istedikleri zarafete oldukça kolay bir şekilde de erişebilirler.

Zümrüt taşı, yalnızca inanılmaz yeşil renginden dolayı insanlar tarafından tercih edilmiyor. Geçmiş zamanlarda altından bile değerli olarak görülen bu taş, uğur getirdiğine inanıldığı için özellikle de Çinliler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bundan dolayı da yalnızca Çinliler değil, günümüzde pek çok insan bu taşın içerisinde bulunduğu aksesuarları, özellikle de zümrüt küpeler ve yüzükleri sıklıkla kullanmaktadır. Zümrüt taşı, genellikle güç taşı olarak bilinir ve insanların fiziksel, ruhsal ve duygusal durumlarını dengeler. Ve pek çok araştırma sonrasında da bu taşın içerisinde bulunduğu parçaları üzerinde taşıyan kişilerin üst solunum yolları ve bağışıklık sisteminde var olan sorunlarının giderilmiş olduğu da görülebilmektedir.

Her Ortama Uygun Küpeler

Kadınlar www.myragold.com adresini ziyaret ettikleri zaman da görebilecekleri üzere site içerisinde çok farklı şekillerde zümrüt küpe modelleri yer alıyor. Bu modeller arasında klasik dediğimiz kare kesim modeller olduğu gibi özellikle son dönemlerde genç kızlar tarafından tercih edilmeye başlamış olan modern kesim zümrüt küpeler de bulunuyor.

Ancak ne şekil olursa olsun bu küpelerdeki zümrütlerin yanına pırlantalar eklenmiş ve böylelikle de ortaya birbirinden şık tarzda küpeler çıkmış. Her bir zümrüt küpenin kesimi diğerinden farklılık gösteriyor. Dolayısıyla insanlar da en fazla hoşlandıkları kesime sahip olan zümrüt küpelerden bir tanesini seçerek satın alabiliyor. Ve bu küpeler sayesinde de kadınlar bir taraftan mümkün olan en zarif taşlardan bir tanesine sahip olurken diğer bir taraftan da aynı Çinlilerin dediği gibi bu küpeyi taktıkları süre boyunca şanslarını üstlerinde taşımış olacaklardır.