Cuma

Yardley London Edt Peony | Royal English Daisy

|
Hoolaa Kermylerim ^^
Bizimle resmen dalga geçen Yaz'a inat , mevsim ruhuna uygun ve neşeli iki koku önerim olacak bugün . Sevgili arkadaşım Selin sayesinde tanıştığım Yardley London markasını nasıl olmuşsa Gratis raflarında es geçmişim ki sayesinde telafi etmiş oldum  .

Deodorant versiyonlarının verdiği ferahlığı çok sevince EDT versiyonlarını da edinmeye karar verdim fakat gittiğimde favorilerim indirimden dolayı kalmamıştı bir başka "Gratis çıkarması" için geçici olarak ertelendiler.


Benim gibi taze ve temiz çiçek kokularını seviyorsanız Yardley London Peony ile başlayabiliriz. Notalarında yeşil yapraklar ile başlayıp orta notada şakayık , güneş çiçeği , gül ve kırmızı frenk üzümü gibi sevdiğim tınıları barındırıyor . Bitişi sandal ağacı ve misk ile tamamlayan koku huzur verici bir his bırakıyor .

Biraz gül kokusu daha etkin gibi dursa da ilerleyen dakikalarda diğer çiçeklerin başarılı harmanını hissediyorsunuz .

Yardley London Royal English Daisy ise ; adına yakışır rengiyle sarı ve beyaz ambalajı ile taze ve hafif bir bahar neşesi tadında . Asil İngiliz Papatyası ile ön plana çıkan koku notalarında ; taze yeşil yapraklar ve elma ile üst piramidi tamamlayıp alt notalarındaki geçişi sıcak sandalağacı ve misk ile tamamlayıp kalbinde beyaz gül ve sümbülü taşıyor . 

Neşe veren hafif , taze ve çiçek baskın bir koku ki ilerleyen zamanlarda yeşil elmanın baskınlığını da hissedebilirsiniz teninizde.
Tenden silinip gitmeyen fakat yoğun hissiyat veren kokular değiller . Kararında bir doza sahip olduklarını söylebilirim .
Bu ikilinin EDT versiyonlarına bakılırsa standartlara göre orta karar bir kalıcılığa sahip olduğunu ve gün içinde tazelemekte fayda olduğunu belirtmeliyim .Yaz aylarında parfüm kullanmaktan ya da ağır kokulardan hoşlanmayıp ekonomik alternatif arayanlar için bence çok ideal bir seçim olacak . 

EDT 50 ml 20 TL
Deodorant 75 ml 5TL 
gibi ulaşılabilir bir fiyat grafiğinde ; Gratis kozmetik marketlerde size göz kırpıyor ^^

Sevgilerimle ...13 yorum :

 1. Benim favori yaz ürünümmm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaay ! Zevklerimiz uyusuyor desene ^^ Güle güle kullanalim o zaman muck ^^

   Sil
 2. English daisy deodorant pek sevmeyen biri olarak tabularımı yıktı resmen:)Gerçekten de kokuları epey kalıcı tek bir sorun o da 75 ml olup çok çabuk bitmeleri :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Nilay benimde pek aram yoktur deolarla ki ısındım sayesinde ^^ Keşke biraz daha fazla olsa dediğin gibi , teşekkürler yorumun için :*

   Sil
 3. aiy hep merak edip almaya cesaret edememiştim kermycim sayende bi şans verebilirim.. muck :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok hoşlar şans verebilirsin rahatca muck ^^

   Sil
 4. Bu markayı hiç kullanmadım merak etttim şimdi :)

  YanıtlaSil
 5. Aii gül kokusu mu baskın, bak şu cümleye beni bağladın :D Gidip koklamam gerek hemen ^^

  YanıtlaSil
 6. Kokular çok ferah çok tatlı keşke bir de kalıcı olsalar ^,^

  YanıtlaSil
 7. Gri-lila olana göz at gittiğinde:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen beğendiysen olmuştur ki ^^ İlk fırsatta :*

   Sil
 8. English Rose olanı aldım. Gül kokusu hastası bir insan olarak bayıldım. Sonradan pis kokan deodorantlardan değil. Süreli üç saat oldu, hâlâ gül bahçesi gibi kokuyorum. Temiz ve güzel.

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥