Pazartesi

#haftanınojesi - misafir yazar Goncanın Güncesi

|
Merhaba! 
Sevgili Eda Nam-ı diğer Kermy ile blogumu ilk açtığım zamanlarda tanışmıştım, bugün de iyi ki tanımışım dediğim bu güzel insanın, güzel blogunda bir nail art çalışmamı paylaşmanın sevincini yaşıyorum.Blogumu takip edenleriniz bilir modadan esinlenerek yaptığım bir çok çalışmam var. Bu çalışmalarım kıyafetleri örnek aldığım için sadece benim yaptığım,benzeri olmayan çalışmalar oluyor. Kermit Alemlerde'ye de benzeri olmayan bir çalışma yakışırdı diyerek çalışma ve detaylarına geçiyorum.


Etnik figürler, geometrik desenleri  özellikle üçgenleri nail art çalışmalarında kullanmayı çok seviyorum.Bugün de tam sevdiğim gibi bol üçgenli bir çalışma yaptım.Desenlerin yoğunluğu gözlerimi(zi) yormasın diye iki tırnağıma renkli üçgenler diğer tırnaklarıma da siyah üçgenler çizdim.


Siyah üçgenler; tırnak ucumdan başlayarak ince uçlu fırçayla tepeye kadar birleşik üçgenler yaptım.Tırnak dibindeki ovalliği göz önünde bulundurarak üçgenleri tırnak diplerine uygun çizmeye dikkat ettim. Diğer yana da aynı şekilde üçgenleri çizip sınırların içlerini doldurdum.Renkli üçgenler; tırnak ucuna siyah üçgenleri yaptıktan sonra, altta kalan iki üçgenin üzerine tabanı bu üçgenlerin tepe noktaları arasında kalacak şekilde renkli üçgenler yaptım.Gene aynı ince uçlu fırçayı kullandım.( kullanacağım ojeyi bir yere damlatıp, fırçanın ucunu ojeye batırarak şekilleri çiziyorum)


Örnek aldığım parçada simler yoktu ama benim tüm top coatlarım uhulaşmış olunca,elimdeki simli ojeyi kullanmak zorunda kaldım.İyi de oldu sanırım :) 

Umarım çalışmayı beğenmiş ve örnek aldığım elbise ile uyumlu bulmuşsunuzdur..

Beni blogunda ağırladığın için teşekkürler Kermy'im, tabii ki okuyan herkese de teşekkür ederim.

Sevgiler..

2 yorum :

  1. Gonca öncelikle iyi ki geldin cok teşekkür ederim. Blogunda en sevdigim moda ilhami kosenle seni agirlamak buyuk keyif. Biz eski blog dostlari arada birbirimize ugruyoruz işte sizi de bekleriz kizlar . Yorumlar sizin Gonca ilesiniz bugün ^^

    YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥