Pazar

Collective Wellbeing Argan Shine Şampuan & kondisyoner |

|
Hoola !
Bir süre daha polar battaniyeler ve kahvelerin sıcaklığında keyif yapmaya devam edecek olsak da biten ay ile birlikte takvimler baharı karşılamaya hazır ! Doğanın yenilenme ve uyanma sürecinden bizler de payımızı alıyor olacağız elbette . 

Bu sürece ne kadar hazırsınız bilmiyorum ama kendi adıma kuru saçlarımın zaten zor olan bakımı mevsim değişim süreçlerinde ekstra zorlaşıyor . Sürekli kullandığım şampuanımın siparişi ilk defa gümrüğe takılınca , o üzüntüyle ekstra organik bir seçenek ararken Collective Wellbeing Argan Shine şampuan ve Collective wellbeing argan shine conditioner 'i güzel bir saç bakım paketi kampanyasında bulunca sepete attım ^^

 Argan içerikli serilerde Down under'dan bir kaç ürünü ve Live Clean serisinin tamamını zaten severek kullanıyordum(arama kutusundan sorgulatabilirsiniz) aynı içeriğin daha zengin ve saf halini denemenin fazlaca olumlu olacağını düşününce haklı çıktım .

Her şeyden önce bugüne dek kullandığım şampuanlar içerisinde en temiz içeriğe sahip olması ile kendi favorilerime karşı yarışa bir adım önde başladı . Markanın en önemli üç sertifikaya sahip olması ayrıca sempati sebebi diyebilirim ^^ 

Vegan , cruelty free ve organik sertifikalı içerik ! 


Başarılı her organik duruşa sahip markalarda olduğu gibi ; paraben , petrol türevleri , sls ve sülfat barındırmayan geri dönüşümlü ambalajları ile doğaya dolayısıyla insana saygılı bir politikaya sahip Collective ... Ayrıca ; içeriği oldukça minimalist bir tutuma sahip olduğundan uzun seneler rafta bekletemeyeceğiniz türden çünkü içinde yapay koruyucular yok ve ilgili tarihleri ve takip kodlarını ambalajda bulabilmek sevindirici . 

Collective Argan shine şampuan , arganın şifalı etkisi aloevera ve zengin bitkinin suyu ile birleşip harika bir nem kürü yaratmış . Renksiz dokuda olan şampuanın ambalajı neşeli renklerden oluşuyor ve 340 ml ki uzun süre kullanıma uygun miktara sahip . Kapağını açınca harika bir turunçgil kokusu ile karşılaşıyorsunuz dalından taze koparılmış hissi yaratan . 

Temizleyici olarak hindistan cevizi özleri kullanılmış , öyle ki ; ilk yıkamada neredeyse hiç köpürmüyor ve devamındaki uygulamalarda ise oldukça az köpürüyor fakat etkili bir yeterli bir temizlik sağladığını duş sonrası çok rahat gözlemleyebilirsiniz gerçi köpürmeyince içi rahat olmayanlar var biliyorum  : ) Bu durumda ne kadar nazik ve yumuşak temizleyici ajanlar olduğunu hatırlatmak isterim .

Haftada bir ya da iki kez bir detox ya da arındırıcı farklı bir şampuan ile desteklediğimde farkı oldukça hissedebiliyorum . " Argan shine " sloganına yakışır bir etkiye sahip . Yıkama sonrası kuru saçlarıma rağmen oldukça parlak bir görünüm sağladı normalde bu etkiyi yardımcı ürünlerle sağlarım . Kullanım periodumun başından sonuna dek saçlarımda dökülmeme olmamakla birlikte duş esnasında neredeyse yok denecek miktarda dökülme görmek gerçekten mutluluk verici !

İnce/normal kalınlıktaki saçlarda ağırlık yapmasa da diğer tipte saçlarda ağırlık yaptığını gözlemledim gönüllü deneklerim sayesinde :D Tek sevmediğim yönü güzel kokusunun ısıl işlem görünce ağır bir bitki kokusuna bırakması yerini . Kendi halinde kuruduğunda ise problem teşkil etmiyor saçlarda .

Saç kremine gelince ... Aynı ferahlık ve tazelik içeren kokuyu bünyesinde barındıran vücut losyonunu andıran formda bir yoğunluğa sahip . Nemlendirme oranı oldukça yüksek fakat içerik olarak şampuan kadar saf değil maalesef . Silikon barındırmasaydı içinde kusursuza yakın diyebilirdim ... Nemlendirici etkisinde argan , zeytin yağı , e vitamini ve alovera baş rolleri paylaşıyor ki görevini de layıkıyla yerine getiriyor . 

Kremin miktarını kullanırken biraz cimri davranmanızda fayda var çünkü fazla yoğun yapısı ağırlık yapabiliyor ekstra miktara kaçıldığında ... Benim gibi "bol kepçe " insan tipiyseniz demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız ^^ 

Toparlamak gerekirse ...
Şampuanın verdiği yumuşak ve parlaklık saçlardaki nemi depoladığının en büyük kanıtı ve bu en büyük beklentimdi zaten . Kokusu yapısı ve içeriği itibariyle uzun yıllardır kullandığım Avalon biotin şampuana kıyasla ilk kez bu kadar birebir memnuniyet duydum . Tekrar alabileceğim ve kullanması oldukça keyifli bir ürün . Kesinlikle artık daimi favori listemde barındıracak kadar çok sevdim ! 

 Kondisyoner için ise elimdeki alternatiflere bakınca olmazsa olmaz değil en azından fiyatına bakınca aynı etkiyi sağlayabilecek daha uygun alternatiflere sahibim tekrar alacağımı sanmıyorum . Siz de incelemek isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz . Hatta denemelik set oluşturmuşlar risk almak istemeyenler için çok iyi bir fikir ve bütçenize dost ^^

Sizlerin vazgeçemediği organik ya da temiz içerikli şampuanlarınızı buraya not eder misiniz lütfen ?

Sevgilerimle ^^


5 yorum :

 1. Böyle ilginç ürünler hep Kermy'den çıkar zaten :) Ambalajları bile farklı

  YanıtlaSil
 2. Hihih konu saç olunca hakim olamıyorum kendime:)

  YanıtlaSil
 3. Bugün alıp almamak arasında kalmıştım bu ürünü. Zira saçlarım kalın telli, kuru ve baya hacimli. Ağırlık yapmasını hiç istemem. Hele ki öyle bir fiyat verdikten sonra. Deneklerine güvenerek tercihimi başka doğal ürün araştırmalarına saklıyorum =)

  YanıtlaSil
 4. Gözlerim açıldı,denemekte ve incelemekte fayda var..

  YanıtlaSil
 5. markayi ilk kez görüyorum, ama kardesimde arganyagi iceren sac ürünleri kullaniyor ve cok memnun, güle güle kullan :)

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥