Cumartesi

Eos Lipbalm | Honeysuckle

|
Hoola Kermyler !

Bugünü  de dudak bakımına ithaf edelim istedim . Öyle ki ; karşılaştırma yapmak için elimde şu ara çok tartışılan ikili mevcutken .

Günümüz dijital ve viral pazarlamanın en başarılı örneklerinden biri olan ; Eos Lipbalm çılgınlığının başladığı günden beri popülaritesini kaybettiğini hiç görmedim . Rakiplerinden onu ayırıcı en büyük yanı elbette pastel renklere sahip yumurta formundaki neşeli ve albenili ambalajı !


Sahip olduğu en güzel artı olarak ise ; %100 doğal içeriği ve bu oranın %90 'lık kısmının organik ve zararlı kimyasallardan uzak bir tavra sahip oluşu (paraben,petrolyum,ftalat gibi) . Toplamda sekiz farklı meyve aroması çeşidine sahip . Renksiz ve verdiği bitiş oldukça mat bu sebeple dudaklarda kalıntı bırakmıyor . Verdiği koku oldukça gerçekçi bir tınıda olsa da çok baskın olmamakla birlikte kalıcı değil maalesef .


GG gibi sitelerde 50₺ ' ye bile rastladığım ve İG'de 30₺ 'ye satılan bu minik yumurta ederini karşılayacak bir performansa  sahip mi peki ? 

Kesinlikle , hayır ! Oldukça şişirilme bir puana sahip olan lipbalmın , verdiği anlık nemlendirmenin ötesine geçemediği konusunda sizi temin edebilirim . Özellikle dudaklarınızın alarm verip peelinge ihtiyacı olduğu dönemlerde uyguladığınızda pütürlü bir görünümü ağırlık hissi ile mıhlıyor dudaklarınıza . 
Yaz sonu keyifle kullanmaya başladığım Eos honeysuckle hafif bir kavun kokusuna sahip ve kullandıkça zamanla o kokusunu da yitiren bir hal aldı . Mevsim periodunda işimi gören fakat kış boyu elime sadece mat rujlarımı kullanmadan önce dilediğim zemini yaratmak için kullandığım dudak bakımım oldu . Bu anlamda başarısı çok yüksek . Tekrar alacağım bir lipbalm olamadı maalesef ki elimdekini artık sadece bu maksatla kullandığım için uzun süre dayanacak . 

Sevenlerinin çok olduğunu biliyorum ama benim gönlümü beklediğim etki altına alamadı . Ona ayıracağım bütçeyi bir önceki yazımda belirttiğim gibi care4lips serisine ayırmayı yeğlerim .

Sevgilerimle ^^

2 yorum :

  1. Kesinlikle! Ama şekilleri çok tatlıı ve bu ambalaj isteğini de artık carw4lipsle bastıracağım :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Di mi ya sevimlilikleri yetee belki de en yetersiz olani ile basladim okuduguma gore en vasat cesit bendeki ama care4lips daha guzel yinede ^^ ♡♡

      Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥