Pazar

Rapunzel Secret Saç Maskesi |

|
Hoola !

Sanırım , hem yazarınızın hem sizlerin en sevdiği konu başlığı ile yine birlikteyiz : Saç bakımı ! Bu alanda hatırı sayılır bir arşiv oluştururken en sevdiklerimi şu sıralar art arda sizlerle paylaşıyorum . Bugün Rapunzel Secret kömür özlü saç maskesi üzerine biraz dedikodu yapalım istedim , kahveler benden ^^


Onunla tanışma hikayem aslında aceleye geldi diyebilirim . Bloglarda bir dönem çok bahsedildiğinden dikkatimi çoktan çekmişti , özellikle daha önce deneyimlediklerimden farklı bir içeriğe sahip oluşuyla işin cazibesini iki kat arttı ister istemez ... Bambu kömürü kavramını ilk kez duyunca : Hani , nerede ? soruları eşliğinde gözlerim parlamış olabilir ^^

Merakımı gidermek için tek kullanımlık bir sample edindim fakat makyaj çantama atıp denemeyi unuttuğum için benimle birlikte  " Bumerang ödüllerine " seyahat etmiş bulundu . Planlarım dışında ziyaretlerde bulununca kişisel bakım eşyalarımı yanıma alamadığım günler oldu İstanbulda. O esnada payıma düşen berbat şampuanı nasıl bir kremle telafi etsem diye aranırken hatırlamış oldum kendisini ve etkisi sayesinde günümü kurtarmış oldum . 

Aşkımız o zaman başlamış bulundu haliyle : )


Rapunzel secret saç maskesi , formülünün kalbinde bambu kömürü bulunduruyor , ki bu içerik oldukça eski bir  şifa geleneğinin parçası olup aynı anda bir çok pozitif iyileştirici etkiyi bünyesinde barındırıyor . Yüksek antioksidan ve mineral barındırdığı için ; nem dengeleyici , emicilik oranı yüksek olduğundan yağ emici ve negatif iyonlar yaydığı için sakinleştirici güce sahip !

Ürünün yaratıcısı ekip saç bakımında hatrı sayılır bir geçmişe sahip olduğundan dolayı saç problemlerini de iyi tanıyınca ; Rapunzel secret saç maskesine can vermişler . Bendeki boyutu 75 ml olup elastik formda gövdesi taşımada oldukça güvenli ve son damlasına kadar kullanabileceğiniz eğlenceli bir tasarıma sahip ayrıca harika kokuyor .

Füme renkli balsam formunu andıran saç bakım maskesi , temiz ve nemi alınmış saçlara uygulanıp 15 dakika bekledikten sonra durulanıyor . Bu tarz kullanım önerilerine sadık kalmak gerekli uzun vadede etkileri objektif ölçmek adına ama ilk kullandığımda 5 dakika bekletmiştim . Etkisine hayran kalınca ilk defa seve seve uzun beklemeye razı oldum diyebilirim aksi halde aksatabilirdim ^^ Sadece saç boylarımda kullandığım maskenin etkilerini özetlemek gerekirse ...

Uygulaması kadar durulaması da pratik olması bekleme süresinin sıkıcılığını telafi eder nitelikte bir sonuç oldu .Karakterim kadar inatçı saçlarımı sakinleştirdi ki benim bir maske ya da kremden bekleyeceğim ilk etki ! Özellikle ince telli ve kolay karışan saçalara sahipseniz sizi kolay tarama etkisi ile ve elektriklenmenin minimum olması ile fön sürenizi minimize edebiliyorsunuz ki bu durum kuru saçlarda biliyorsunuz ki önemli bir detay . 

" Saçlardaki güzel kokusu kalıcı ! " bu cümleyi kurabilmek benim için oldukça önemli çünkü nice daha yüksek bütçeler ayırdığım maskeler beni bu konuda çoğu kez hayal kırıklığına uğrattı .

Kuru saçlıların en büyük beklentilerinden biri elbette yumuşaklık ve parlaklık ki bu sonucu alınca zaten benim gözümde sınavı başarıyla tamamladı . Saç telleri su gibi akıyor tüm yumuşaklığı ile kullanım sonrası . Tek eleştireceğim yönü ise silikon barındırması sebebiyle diplere uygulama yapamamak olur . Ayrıca ekstra hacim vermediğini söyleyebilirim gerçi bunun için farklı ürünler kullanıyorum . 

Sanırım bir iyileştirme getirilebilir ufak eksilere çünkü oldukça ilgili ekibe sahip marka . İçerikle ilgili sorularımı oldukça hızlı ve ilgiyle yanıtladılar ve memnuniyetle ilgili geri dönüş çalışmalarını da çok zarif buldum . 

Ülke pazarına yerli  girişimlerin yeni solukların katılması gurur verici  , umuyorum farklı ve bu denli güzel bir ürün skalası ile bizleri mutlu ederler yeni çalışmalar ile. 

Bir daha alır mıyım ?
Kesinlikle , evet !
Uzun saçlar için 75 ml yeterli gelmiyor gramaj o sebeple elimdeki stoklara rağmen seve seve tam boy sipariş vereceğim fakat yine yeşil ambalajımda kullanmaya devam ederim <3 Benim saçlarımda boya ya da farklı bir işlem yok her saç tipine uygun olduğundan dolayı bu tarz işleme sahip olan kullanıcı yorumlarını merak ediyorum .


Sevgilerimle ^^

7 yorum :

 1. Ilginc bir marka, sen yazıncaya kadar dikkatimi çekmemişti şimdi meraklandım bak ^,^

  YanıtlaSil
 2. Ovexi severek kullanıyorum onun üstüne ne kullansam cık olmadı, ama bunu sen beğendiysen almaya değer en az ovex kadar vardır :)

  YanıtlaSil
 3. Kermit'im ama gecenin şu saatinde okuyup, dur bakiyim bende mi alsam dememe sebep oldun :D

  YanıtlaSil
 4. Takipteyim tatlım, bana da beklerim
  http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 5. Nerden temin edebiliriz ve fiyatı ne kadar acaba :)

  YanıtlaSil
 6. nereden aldınız ve fiyatı nedir acaba

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥