Cuma

Urban Care Style Guide High Volume Ekstra Hacim Köpük |

|
Hoola !
Mutlu hafta sonları diliyorum hepinize . Bahar miskinliği kendi adıma doruklarda iken şu ara saçlarımı şekillendirirken zaman çalmayacak ve istediğim şekli zahmetsizce verecek saç şekillendiriciler ile  pek samimi halde ,  tembelleşen ve farklı bir soluk arayan bünyem ...

Hal böyle olunca ; geçtiğimiz günlerde bahsettiğim , Got2b serisinin köpüğünün  pabucunu dama attıran Urban care high volume ekstra hacim köpük oldu . Style guide serisinin üyesi içeriğindeki UV filtresi ile saçları koruma altına alıyor ki güneşli günler bizi beklerken iyi bir haber ! İçerdiği keratin kompleks ile saçlarınıza maksimum dolgunluk ve ışıltı vaat ediyor . Bu formül ile saçlarınızı hem koruyup hem bakımını yapmak üzere bir misyon üstlenmiş . Serinin doğrudan kuru ya da nemli saçlara uygulanabilen aqua wax'ını çok sevmiştim çünkü oldukça zor modelleri doğal bir şekilde sabitliyor . Köpüklerden curl versiyonunu denemek aklımdaydı bir süredir fakat kız kardeşim Watsons alışverişinde ekstra volume versiyonu alınca bir umut denedim ve gerçekten sonucunu çok çok sevdim . 

Şu ara saçlarımın doğal bukleli versiyonunu umutsuz bir halde özlemekteyim( düzleştirici ve bilumum ısıl işlemler sebebiyle yitirdiğim elastikiyeti ) ve onları geri kazanabilmek adına  oldukça farklı markalar denedim . Bu kadar ürün gamı içerisinde profesyonel olandan tutun , organik ve market ürünlerine kadar şansımı denedim ama istediğim sonuca en yakın görüntüyü Urban ile sağladım saçlarımın doğal yapısı bozulduğundan bu yana  ...

Ürünün klasik köpüklere göre oldukça yoğun bir yapısı var . Saça tutunurluk ve şekillendirme açısından başarı sağlayacağı bu tok kıvamından zaten belli oluyor ilk bakışta . Oldukça şık tasarıma ve enerjik renklere sahip ambalajındaki en önemli eksik köpük çıkış noktasının dayanıksızlığı oldu . Üçüncü kullanımda elimde kalan pompa kapağı yarım yamalak iş görüyor tam kopunca hiç kullanamayacağım hale gelecek maalesef .

Kokusundan hoşlanmadım . Uhumsu bir kokuya sahip ve yapışkanlık hissi eklenince biraz kötü hissettirdi bana kendimi ama saçlarda o koku kalmaması en azından sevindirici . Yapışkanlık hissi demişken elbette kuru kullanımda yaşanıyor bu durum uzun süreli olmasa da  .

Köpüğün yoğun yapısı saçları güçlü tutuşu çok başarılı ama en önemlisi verdiği şekili ertesi güne kadar bile koruyabilmesi . Hacim konusunda yüksek bir beklenti içerisinde değildim fakat oldukça şaşırttı beni bu yönde . İnanılmaz bir hacim veriyor .

Bakım konusundaki etkisine dair ahkam kesecek kadar uzun süre kullanmadım fakat bu kategoride kullandıklarımla kıyaslarsam en azından içerik yönüyle daha başarılı koruyucu ve bakım sağlayıcı etkisine bakılınca . 

Beni kendine hayran bırakan sanki maşada özenle sarılmış gibi eğlenceli bukleler çıkarabilmesi oldu . Bu bitişi uzun süredir özlüyordum . Saçlarda kıtır kıtır bir kalıntı bırakmayışı ve sağlıklı ve diri bir form kazandırıyor oluşu  işin eğlenceli bonusu takdire değer cinsinden . Çok ince saç tellerine


sahip olanlar hariç(kız kardeşimde etkisinde gözlemimle) herkesin memnun kalabileceği yapıda bence .

Serinin iki ürününden bu kadar memnun kalmışken "curl" versiyonu beklentimi bir seviye yukarıda karşılayacak diye düşünüyorum . Sadece spreyi denemeyi düşünmüyorum . Ayrıca yeni çıkan shakeNrepair köpüğü de onunla birlikte ilk fırsatta almam farz oldu harika görünüyor . 

Selen kozmetik ekibi gerçekten sonuç sunan ürünler sunuyor bize . Yerli girişimleri bu denli başarılı ve dinamik görmek gurur verici ve saç rutinime dair bir çok tercihim onlardan yana . Hep böyle olmaları dileğiyle nice başarılarına şahit oluruz umarım .

Sevgilerimle ^^

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥