Cuma

Selilütlerden Nasıl Kurtulunur ?

|
Hoola Kermyler !
Harika bir Cuma gününden sesleniyor yazarınız , önceki yazıda bahsi geçen makalelerimize farklı bir kategoride devam etmek üzere ... Hazır yaz kapıda iken aynayı kendimize çevirip öz eleştiri yapmanın tam vakti derim . Milletimizin genlerine iflah olmazca işlemiş olan : " Her işi son dakikaya bırakmak " eylemi bu yazı için çok uygun bir başlık olabilirdi aslında söz konusu fit bir görünüm yakalama çabaları olunca : )

Aslında yaşam tarzı olarak bazı detayları benimsesek(şeker&tuz ikilisinden uzak durmak gibi) eminim bahar aylarında sıkıştırılmış programların esiri olmaktan kurtulup kalıcı çözümlere yer verebiliriz hayatımızda . Bikini giyme çabasından önce hepimizin hayatında yer etmiş malum portakal kabuğu şablonu betimlesi selülit tanımından sanırım daha sevimli duracaktır konuya girerken . 

Selilüt kremleri için döktüğümüz onca meblağ ve devamında sonucuna bakınca ister istemez reklamlardaki sutunumsu pürüzsüz bacaklı kıza çoğumuz lanet ediyoruz . Eğer çareyi kremlerde arıyorsanız bütçe olarak en bol sıfırlısı bile maksimum %30 u geçmeyecektir etki olarak o yüzden şikayet etmeyin derim . Kremler ancak cilt elastikiyetini korumak ve düzenli yaşam tarzında size partner olmaktan öteye geçemezler . Peki selülitler nasıl yok olur ?Zaten kremler olsun bakım yağları ya da tedavi kürlerinde ilk aşama yine duş rutininde gözeneklerinizin nefes almasını sağlayacak ölü derilerinizi yok edecek ve cildinize hızlı nüfuz etmesini sağlayacak yardımcı temizlik ürünlerinden geçiyor faydayı görmek adına ilk adımda.

Bu noktada benim tercihim sisal  ya da loaf bitkisinden elde edilen doğal banyo liflerinden oluyor . Ageve sisale bitkisinden elde edilen kenevire yapı  itibariyle çok benzeyen doğal ve dayanıklı lifin düzenli kullanımda selilütlere oldukça faydalı olduğu zaten biliniyor . Bu tarz doğal işlenip katkı maddesi eklenmeyen doğal lifler ile cildinize düzenli peeling etkisi sağlayarak selilüt oluşumunu minimize edebilirsiniz . 

 Loaf bitkisinden elde edilen banyo ürünleri ise kullanırken bir seviye daha nazik uygulama gerektiren ve katkısız ve gerçeğini kullanmazsanız cildinizi çizip tahrişe sebebiyet verebilecek nitelikte bir yüzeye sahip olabiliyor . Bu yüzden güvenilir üretim yapan kaliteli markalara yönelmek gerek .

Bu tarz ürünler vücudunuzda selülit adına en joker yardımcılar kan dolaşımını hızlandırmak ve cilt dokusunu yenilemek adına . İkinci adım ise kesinlikle kozmetik tipte bir vücut peelingi ve kuru fırçalama olacaktır fakat bunlara ayrıca bir yazıda değiniyor olacağım .

Bu anlamda güvendiğim ve düzenli alışveriş yaptığım firmayı inceleyebilirsiniz . Gan tekstil bu anlamda oldukça başarılı bir ürün skalasına sahip ve kategorisinde bir çok ürün bulunduruyor . Ayrıca fiyat politikası açısından bütçeye dost ve site alışverişlerinde oldukça hızlı ve her aşamayı adım adım sizin yerinize takip edecek kadar güzel hizmet sunuyor.

Şu kısa süreçte size hızlandırılmış en büyük tavsiyem ise ; Cellublue olacaktır .
  Cellublue kullananlar iyi bilecektir ki ; minicik bir vakum etkisi ile istikrarlı kullanım sonrasında selillüt nasıl yok olur gerçeğine şahit olmak zor değil .

Peki nedir bu minik aparatın marifetleri ?
Aslında güzellik merkezlerinde yüksek bütçelere uygulanan vakum yönteminin en pratik ve mobil hali diye tanımlayabilirim bu minik yardımcıyı . Cildinize herhangi bir bakım yağını uygulayıp vakumlama yöntemi ile masaj yaparak lipofizleri uyarma misyonunu üstleniyor .

Cildinizin üzerine yerleştirip iki tarafından sıkınca vakumlama etkisini başlatarak masaj uygulamasına başlıyorsunuz . Üstelik ağrısı sızısı olmadığını söylebilirim tıpkı eski toprakların bardak çekme yöntemini hatırlatıyor ^^

Etkisini görmek adına tek yapmanız gereken uygulama öncesi bir masaj yağı ile cilt yüzeyinizi kaplamak ve düzenli kullanmak zira kollektif bir ürün olduğundan etkisi tamamen sizin disiplininize göre cevap veriyor . Ayrıca düzenli kullanımda memnun kalmazsanız para idaesi yapmaları ayrıca şık bir yaklaşım ki talimatlara sadık kalırsanız öyle bir talepte bulunmayacağınıza kefil olabilirim . Kullanım sonrasındaki bir saat içinde 2 bardak su tüketirseniz toksinlerin atılmasını kolaylaştırıyorsunuz .
Hipoalerjenik tıbbi silikondan yapılmış olan cellublue vakumlu masaj aleti hem cilde dost hem bütçeye . Kremlere ayıracağınız ve alacağınız(!) sonucu düşünürsek yaklaşık 60 TL gibi bir bütçe ayırmaya değer yıpranmayan ve tükenmeyen üstelik taşınabilir bir tasarım olduğunu düşünürsek .

Bendeki etkisine gelirsek ...
Düzenli olarak iki ay kullanım sonucu santim bazında incelme ve üst dokuda ciddi bir form farkı gözlemledim . Kesinlikle düzenli kullanımda vaadini yerine getiriyor . Görünürde şu an selülit tabakam yok elle sıkıştırmadığım sürece ^^ Kuru fırçalama aşamasına geçtim o sebeple ama yaz kapıdayken yeniden başlıyorum bu minikle olan bakım perioduma. Masaj fikri biraz sıkıcı ama uygulamasını indirerek masaj koçunun işi eğlenceli hale getirmesini sağlayabilirsiniz . Son olarak selilüte kesin çözüm elbette sağlıklı bir yaşma tarzı ve bolca su tüketmek gerçeğinin altını çizelim .

Cellublue fiyat bilgisi ve satın alma detayları için buraya tıklayabilirsiniz .
Sevgilerimle ^^

4 yorum :

 1. Yaz yaklaşırken çok yardımcı bir yazı olmuş Kermycim=)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, yazınız bir konuda daha aydınlanma sağladı benim için :)
  Ben de cellublue sipariş ettim ve kısa sürede elime ulaştı. Ama uygulamayı indiremiyorum. Bu konuda bir fikriniz var mı acaba? Uygulamayı indirip kullanabildiniz mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba , Güllem ^^
   Çok sevindim faydasına olmasına . Cellublue'yu istikrarlı kullanırsan çok memnun kalacaksın emin ol ayrıca TR den verilebiliyor artık sipariş bilmeyen arkadaşlara not olsun . Uygulamaya gelince ise ; maalesef sadece app store çevrimiçi satın alma mümkün henüz anroid sistemlerinde yok.

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥