Cumartesi

Kuru ve kolay kırılan saçlar için gliserinli su |

|
Hoola ^^
Güneşin sıcak yüzünü gösterdiği keyifli bir hafta sonundan bildiriyor yazarınız . Mevsimsel uyanışla birlikte kozmetik raflarımızda değişiklikler baş göstermek üzere ... Koruyucu kalkanlarımızı hazırlamakta fayda var ! Önceki yazımda saçları kırmadan yıkamak , kurutma aşamalarının tüyolarını paylaşmıştım , bugün ise ; sağlıklı kıldığımız saçları kırıklardan korumanın en basit yolunu , ev tipi basit bir tarif ile anlatmak istedim .

Saç uzatma konusunda en çok gelen şikayetlerinizden listenin başı çeken problem : Saç kırıkları . Okuyanlarımın çoğu saçlarını kırıklar yüzünden uzatamadığını , kuru  ve esnekliğini yitirmiş saç uçlarından dolayı kesim yapılsa da çok çabuk kırılan saç uçlarından şikayetçi . 


Kuru ve kolay kırılan saçlar probleminden kurtulmak için nemlendirmek ana hedefimiz her daim . Bir çok yazım ve tavsiyem olsa da bu konuda haklı olarak bütçelere dost çözüm önerisi isteyen çok . Nemi hapsetmek için çok ekonomik ve etkili bir yöntem olan gliserin ile kesin çözüme ulaşmak için benimde son bir aydır deneyip çok memnun kaldığım saçlar için gliserinli su tarifini not etmek istedim .

İhtiyacımız olan malzemeler :
Gliserin 
Jojoba yağı
Su
ve 
Sprey başlıklı şişe

Sprey başlıklı şişenizin oranına göre ki tercihen üçte ikisini su ile dolduruyoruz . Ben Gratislerde satılan minik taşıması kolay boş şişelerden edindim . Karışıma gliserinden iki kapak ekledim zira elimdeki gliserinin kapağı oldukça küçük ve saçlarım uzun . Siz de miktarı ona göre ayarlayabilirsiniz . Son olarak saçın doğal yapısındaki yağa en yakın yağ olduğu için jojoba yağından bir kapak ekleyip karışımı tamamladım . 

Kullanmadan önce iyice çalkalayıp saç uçları ve dilerseniz boylarına sıkıyoruz . İster banyo sonrası serum olarak ister nemlendirici olarak gün içinde ya da gece uyumadan uygulayabilirsiniz . Daha ilk kullanımda bile saç uçlarınızın nemi nasıl tuttuğuna şahit olacaksınız ^^ Ayrıca saçların doğal dalgasına katkıda bulunuyor <3

Düzenli kullanımda saçlarınızın daha elastik olduğunu ve nemi muhafaza edebildiği için parlak ve yumuşak forma büründüğünü gözlemleyeceksiniz dolayısıyla yeni kırık oluşumunun önüne geçmek basit bir adım sayesinde mümkün olacak . 

Hazır yaz gelirken yanınızdan ayırmamanız gereken ekonomik ve etkili bir çözüm . Keyfini çıkarmanızı dilerim . Daha önce uygulayanlar  ya da gliserini farklı bir şekilde kullananlar varsa bize fikir vermenizi çok isterim .

Sevgilerimle ^^


8 yorum :

 1. Ara ara kullanıyordum, nereye koyduğumu bile bilmiyorum en iyisi arayıp bulmak :) Harika bir yazı olmuş ^,^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim mamocan ^^ Senin ev yapımı her serumuna hastayım bunu bildiğini tahmin etmeliydim <3

   Sil
 2. Doa kozmetik dışında nerede satılabilir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aylincim eczanelerde bulabilirsin ben de doa kozmetikten almanızı önermem zira berbat hizmetleri bir kargosu elime bir buçuk ayda ulaşıyor ve müşteri hizmetleri son derece saygısız ilgisiz . Elimdeki stokları bittikten sonra bir daha asla alışveriş yapmayacağım bir firma oldu .

   Sil
 3. ay ben bu yazıyı yeni gördüm :) Hemen yapmam lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alışkanlık haline gelince çok işe yarıyor ^^

   Sil
 4. Jojoba yağı yerine argan yagi kullansak olurmu

  YanıtlaSil
 5. Jojoba yağı yerine argan yagi kullansak olurmu

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥