Cumartesi

Saç uzatmaya çalışanların anlayabileceği 7 şey

|
Hoola !
Mutlu hafta sonları diliyorum hepinize . Sıcaklıkların yükselen grafiği ruhumuza da aynı etkiyi yaratırken yaza hazırlık telaşlarımız tavan yapmış durumda . Fit görünme ve saç uzatma çabaları bu listenin başını çekerken sizlerin sorularından yola çıkarak kafamda yarattığınız profillerden ufak bir makale hazırlamak istedim ^^


Saç uzatma konusundaki çabalarımız belki kariyerimiz için bu denli yok . Hep derim : " Saç bakımına bugüne dek ayırdığım bütçe ile bir evlat okuturdum " diye : )

Siz de aynı fikirdeyseniz bu maddeler yabancı gelmeyecektir !

1.Saçlarınıza kullanmadığınız bitki , kafanıza sürmediğiniz bir karışım kalmaz .

Muhtemelen etrafınızdan şu cümleyi fazlaca duyarsanız : "Kafana her bulduğunu sürüyorsun !" Evet , sinameki , ilik , havuç , turp ve daha nice kürler elimizden mutfağımızda bir laborant edasıyla hazırlanmadı mı ^^


2. Saçlarınızı sürekli incelersiniz .

Onca bakımdan sonra uzatma çabalarında kırılmış mı , incelmiş mi ya da dökülüyor mu diye tetiktesinizdir .

3. Kuaför en büyük düşmanınızdır !

Gerçi bu konuda çoğumuz haklıyız zira her kuaföre gidişimizde illa her gelen saçınızı bir karıştırıp :  - Hmm kim kesti senin saçını daha önce , yamuk kesmiş . 
- ??
- Canım , uçlarından alıcam sadece ... (yarısını kesti )

Bu diyaloglardan sonra ister istemez uzatma sürecinde ucundan bir cm alıcam diyip üzgün suratla bizi uğurlayanlara güvenmemekte haklıyız değil mi ?


4. Saçlarınız kısalırsa bir süre depresyona girersiniz .

Her aynaya baktığınızda ilk aklınıza gelen şey olur . Kişiden kişiye değişir ama genel olarak biz kadınların üzülme sebebidir .

5. Biri siz sormadan "saçların uzamış" dediğinde sizden mutlusu olmaz ^^


6 . Saçlarınızın ne kadar uzadığını sürekli ölçersiniz .

Saçlarını uzatmayı kafaya takan her dişinin en bilindik takıntısıdır .7. Beklenen sona ulaştığınızda havanızdan geçilmez !

Saçlarınızı sürekli savurursunuz benim gibi ^^

Şaka bir yana , bana en çok sorulan sorunun cevabını şu iki yazımda bulabilirsiniz . Ben mutlu sona HC complex ve ilik kürü ile ulaştım <3

Maddelere ekleyebileceklerinizi bekliyorum .

 Sevgilerimle !

4 yorum :

 1. Haha çok keyifli bir yazı olmuş! :) Blogunu takipteyim, bende beklerim :)

  Çoook Sevgiler! :)

  YanıtlaSil
 2. İlik kürünü bende yaptım hemde bir ay boyunca. haftada 2-3 kere....
  Saçlarım uzasın diye çektiğim en büyük işkence bu ilikti böğüre böğüre kaynatıp böğüre böğüre sürüp yıkama aşamalarımı düşününce yok diyorum kendi haline uzasınlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tebrik ettim seni limonlu kek ben haftada bir kere yaparken bile nasıl üşendim ^^ Ama içeriğini hazırlarken lavanta yağı ve hindistan cevizi yağı sayesinde iğrenmeme gerek kalmadı bide arındırırken önce susuz şampuanı uygulayıp köpürütnce kolay hale geliyordu . Çok faydasını gördüm ama ihtiyacım olmadıkça üşeneceğim bir uygulama ^^

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥