Cuma

Kerastase Discipline Serisi

|
Hoola !
Kuşkusuz ki mutluluğun saçlarla yakından bir ilgisi olmalı zira ; ruh halimin saçımla çoğu zaman doğru orantılı olduğunu söyleyebilirim ! Saç tipimiz ne olursa olsun her kadının ortak hayali  hafif , parlak yumuşak ve pürüzsüz saçlar !

Bu fikirden yola çıkarak  50. yıla özel , büyük bir lansman ile sunulan ; Kerastase discipline serisi ile bu beklentiyi gerçek kılacak beş parçadan oluşan bir ürün gamı yaratıldı , marka tarafından . Sosyal medyada epey ilgi uyandıran ve dikkatimi çeken seri için düzenlenen #Hareketlisaçlar yarışmasını kazanınca Kerastase Fluidealiste saç banyosu ile tanışma fırsatını yakaladım ^^
Kerastase discipline şampuan , her saç tipine uygun olup formülündeki keratin , buğday proteinleri ve ceramid r ile saçları disiplinlin altına alarak pürüzsüzleştirmeye ve onarmaya odaklı . Akıcılığı ve hareket özgürlüğüne sahip telleri kavuşma iddiasınıı morpho keratin ve bio-mimetic birleşiminden oluşan formülü ile mümkün kılıyor . 

Kabaran , asi saçları kontrol altına alma ve içeriğindeki yüzey maddeler ile saçları akıcı bir parlaklığa kavuşturma iddiasını keratin özleri ile desteklerken morpho keratin ile saçları onarıp hafif ve akıcı bir form kazandırma yönünde sürdürüyor . Yeni bitirdiklerimin arasında bir süredir beklerken sizlere kendi deneyimimi aktarmak istedim ^^   


Farklı boyutlarda satışa sunulan  Fluidealiste saç banyosunun  oldukça şık , sevimli ve neşeli bir renge sahip olan 250 ml ambalajını açtığınızda saçlarda güzel bir tını bırakan bir kokuya sahip elbette formülünde parfüm bulundurmasının etkisini yok sayarsak . Oldukça köpüren ve arındırması zor olan kremli formülünün "SLS içermesi" problemin cevabını açıklamış oluyor ki silikon barındırması ise tahammül sınırlarını zorluyor açıkcası profesyonel bir saç bakım markasına yakışmayacak türden bir politika olarak !

Fakat vaat olarak onarıcı olmamakla birlikte asileşmeyi kontrol altına alması , fön süresini minimize etmesi , parlak ve hafif bir formu göz dolduran bir hacimle sunduğu için ve formülünün kalan iyi özleri ile saçlarım iyi anlaştığından bu içeriklere rağmen sonuna dek kullandım keyifle hafif kurutma etkisini saymassam ... Ki kullandığım yardımcı ürünlerim ile durumu telafi ettim zaten meevcutta pek nazlı , kuru ve asi  olan saçlarıma ...

Bu şampuanın boyalı saçlar için olan versiyonunda ise sülfat yok en azından bu tavır normal versiyonda da olmalıydı diye düşünüyorum . Güvenilirliği yüksek bütçelere endeksleyen zihniyetimizi burada bir kez daha sorgulatıyor insana bu tarz içerikler .


Kullanım günlüğünün sonuna geldiğimde toparlamak gerekirse : Saçlarımın kuru ve asi yönünü çok başarılı bir şekilde dizginlerken kalıcı bir hacimi akıcı ve parlak bir bitişle en az iki gün korudu kullanım süresince . İyi bir bakım kremi ile desteklemediğimde ise; saçlarımı açmakta zorlansam da pozitif etkilerini sürdürmeye devam etti , temizlik etkisinin de başarılı olduğunu eklemeli elbette . Uzun vadede bu içerikle onarımdan çok saç derisine fayda sağlamayacağı kanısındayım aksi olsaydı bu güzel etkileri için tekrar tekrar alabileceğim bir şampuan olacağı mutlaktı !
Hatta en sevdiğim ilk beş içinde yerini alabilecek kadar beklentimi cevap sunan yönleriyle daimi kalabilirdi ...

70 ila 55 ₺ aralığında bulabileceğiniz şampuan fiyat politikasına bakınca ederini hak etmese bile bana bu tarz içerikler yaramadığı için maalesef tekrar kullanmayı düşünmüyorum ama siz içerik konusuna takılmıyor ve formülüne tepkimeniz yoksa ürünün odak noktasındaki vaatleri kesinlikle yerine getiren bir şampuan . İçinizde bu seri ile tanışmış olan var mı ? Olumlu/olumsuz fikirlerini bizimle paylaşırsa sevinirim .

Gününüz keyifli olsun .
Sevgilerimle ^^

6 yorum :

 1. saçlar çok önemli bence de saçım iyi olsun hiç makyaj olmasa bile kendimi çok iyi hissediyorum ben :-))

  YanıtlaSil
 2. Kerastase her anlamda harika, tek eksisi fiyat politikası :) Güle güle kullan Kermitim ^,^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçerikleri hariç evet ^^ Bu içerikle o fiyatları hak etmediği kesin :/

   Sil
 3. Merhaba, sacreyonu.com olarak blog sayfanızı yakından takip ediyoruz. İncelemelerinizin devamını heyecanla bekliyoruz.

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥