Perşembe

Real Techniques Starter Set |

|
Hoola !
Sürekli seyahat eden yazarınızın bu esnada master yaptığı becerisi olan : " eşyalarını unutmak ya da kaybetmek " üzerine ikinci kez payını alan fırça setini bulup üçüncü kez almaktan kurtulmuşken yeniden kaybolmadan bloga not düşmesinde fayda var diyerek ...

Makyaja yeni başlayanlar için en ekonomik ve kaliteli olup temel parçaları içeren ; Real Techniques starter set detaylarına geçelim istedim ^^

Alıştığımız real techniques şıklığına sahip olan fırçalar diğerleri gibi kontrollü tutuş sağlamak amacıyla kauçuk saplara sahipler kullanım kolaylığı açısından isimleri üzerinde yazıyor . Siyah , kullanışlı ve stant haline getirebileceğiniz bir çanta ile birlikte sunuluyor  . Gerçi benim bugüne dek kullanmışlığım yok o ayrı : ) Cruelty free olup bakteri barındırmayan taklon kıllarla yumuşacık bir yapıya sahipler . Temizlikleri oldukça kolay ve uzun süre size eşlik edebilecek kadar kaliteliler dökülme yapmayıp formları bozulmadığı için ...

Deluxe crease brush : Setin benim için amacı dışına terfi etmiş olan üyesi ; sık ve tok kıllara sahip olup , crease bölgesi için tasarlanmış şişko minik . Bu bölge için biraz büyük kaçıyor ve oynar bölgeye derinlik vermek için çok uygun değil . Farı dağıtmaktan çok süpürüp götürüyor ama likit olsun stick olsun her tür kapatıcıyı uygulamak için muhteşem bir fırça ! Çok homojen ve kapatıcı bir bitiş sağlıyor ki ayrıca yanak bölgesine kontür hattı çizerken bile işe yaradığını söylebilirim .

Base shadow brush : Mac 217 fırça için muadil gösterilen ki bence Sigma E25 varken o kadarını haketmeyen karıştırma fırçası . Crease fırçaya göre daha az kıllara sahip olup uçlara doğru sivrilen  bir bitişe sahip . Sette göz için kullanabileceğiniz en joker fırça ; gölgelendirme , far , baz , aydınlatıcı , gölgelendirme uygulaması için çok ideal . Özellikle farı pandan birebir alıp  rengini vermesini sağlıyor . 


Brow brush : Sette çok sık kullandığım fırçalardan olup sık ve diğerlerine oranla daha sert kıllara sahip kesik uçlu olan kaş fırçası kesimi ile kaş farını çok başarılı ve en önemlisi doğal bir şekilde uyguluyor . Kesimi sayesinde rahatlıkla hatları çizmenize olanak sağlıyor ayrıca fırça ucunu kaş kaleminizle boyarsanız muhteşem bir sonuç alıyorsunuz fardan ziyade . Çok sevdim !


Accent brush : Minik kusurları örtmek ve kirpik diplerine farı geçebilmek için oldukça kullanışlı bir detay fırçası . Göz pınarlarına uygulama ve yine gölgelendirme işlemi için minik ve sık kıllara sahip formu ile boyuna tezat iyi iş çıkaran bir fırça bu sevimli üye .


Fine liner brush : İlk gördüğümde bundan eyeliner fırçası mı olur , dediğim ama denediğimde beni mahçup eden fırça çünkü ilk bakışta alıştığımız eyeliner fırçalarına göre oldukça gevşek ve boyu uzun kaçıyor . Kalın tipte liner uygulamaları konusunda başarılı ve kesintisiz hat çekmek için başarılı ve dik tutuşta ince ya da kuyruklu hatlar çekmenize de olanak sunuyor .İşe yaramıyor  diyenlerin liner çekme konusunda eksper olmadıkları kesin : ) Liner fırçalarım fazla olduğundan elim çok gitmese de severek kullandığım bir parça . Dudak fırçası olarak kullananlar da mevcut ayrıca .

Adına yakışır derece başlangıç seviyesi ya da detaylar için oldukça güzel bir set ama makyajla oldukça içe içeyseniz size bir süre sonra far fırçaları yetmeyip benim gibi Mac ve Sigma terfi kaçınılmaz olacaktır ^^ Bulunabilirliği ve parça sayısı açısından kullanışlı olup ulaşabilir fiyatıyla makyaj sever bünyelerin masasında bulunmaya değer bir set diyebilirim özetle <3

Markanın koleksiyonunda alınmaya en değer parçalarından olan Expert ve Stippling fırçalarını isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı yazılarına ulaşabilirsiniz .

Gratis indiriminde 40₺ ye edinmiştim .

Sevgilerimle ^^

5 yorum :

 1. Yaaa bayılıyorum ben bu sete hele de accent miniği favorim ♡ Görseller harika!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Di mi çok kullanışlı ^^ Oyy sağol mamocanım <3

   Sil
 2. bu setten üç tane aldım . o derece hastasıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Setteki bazı parçalar tek satılsa keşke yine yedekleyeceklerim olurdu benimde <3

   Sil
 3. Güzel bir sete benziyor, fırçalara taktığım şu günlerde alınası bir ürün, tşkler yazın harika olmuş cnm ;))

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥