Salı

Bioderma renkli güneş kremi | photoderm max ultra fluid spf 50

|
Hoola !
Güneş ile ilişkimizin daha sıcak olduğu şu zaman diliminde güneş koruyucuları dosyalarını blog arşivinden karıştırmanızda fayda var zira bu konuda bir çok  marka ile deneyim günlüklerimi buraya aktardım çoğu kez . Kendi tecrübelerimden yola çıkarak çok hevesle aldığım renkli güneş kremleri konusunda çoğu kez hüsrana uğradım , özellikle ; La Roche ile  ! Bu konuda tek memnun kaldığım Vichy serisi olmuştu tam anlamıyla .

Yine , renkli pigmentlere sahip olan : Bioderma photoderm max ultra fluid Spf 50 güneş kremi  yüzüm dışında zorlama bir kullanımla  bitmişken arşive eklemek istedim .


Markanın güneş koruyucu grubundan çoğunlukla performans olarak memnun kalmışlığım olsa da Bioderma renkli güneş kremi  , görünürde cildimin özelliklerine uygun geliştirilmiş görünse de maalesef anlaşamadık ; en başta içeriği sebebiyle . Her ne kadar parfüm barındırmayıp komodojenik olmayan yapısıyla hassas / karma - yağlı ciltlere hitap ettiğini iddia etse bile uzun vadede gözenekleri daha belirginleştirecek olan  zararlıları bünyesinde barındırıyor .

Tüpün ince uygulama ucu kullanım kolaylığı sunuyor , bu iyi bir detay çünkü oldukça akışkan bir yapıya sahip . Renkli yapıdaki krem ince formda olduğundan örtücü değil fakat renk tonu eşitleme konusunda oldukça yeterli . Cilt tonunuz ne olursa olsun çabuk bütünleşip renk opaklığını yaratıyor fakat ilk etapta yağlı bir his veriyor ve açık renk kıyafetlerinize bulaşma olasılığı yüksek geç emildiği için .
http://www.portakalrengi.com/bioderma


Uygulama sonrası matlaşmaya başlayan koruyucunun güneş koruma etkisi ve lekelere karşı kalkan etkisine kefilim fakat yaz sezonu için karma ciltli olmama rağmen sıcak koşullara fazla dayanamıyor ve cilt kusuyor ürünü . Makyaj altı için iyi bir seçenek olmamakla birlikte gün içinde yağlı bir geriye dönüyor . Kış sezonu için daha uygun olduğunu düşünüyorum koruma performansından faydalanabilmek adına ama bu saydığım sebeplerle nazarımda tekrar almaya değmeyecek türden bir deneyim oldu benim için .

Fiyatı 50-70₺ aralığında ve 40 ml ambalajıyla oldukça uzun kullanım sunuyor fakat bu aralıkta çok daha iyi içeriğe sahip  bir çok alternatif var . Bu seriyi tercih edecekseniz kesinlikle beyaz versiyonunu almanızı öneririm en azından hayal kırıklığına uğratmaz . Daha önce kullanan varsa aranızda yorumlarınızı eklerseniz sevinirim .

Sevgilerimle ^^

2 yorum :

  1. Yorumlarına katılıyorum. Renk tonumu eşitledi ama açık rengi bile o kadar koyu geldi ki, yüzüm ve boynum başka birinmiş gibi durdu. Bir de çok dikkatli sürsem de bazen dudağıma gelen ürün oldu (o kadar sıvı ki) tadı hiç hoş değil.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen atladığım detayları eklemişsin teşekkür ederim ^^

      Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥