Çarşamba

Revox At Kuyruğu Şampuanı İçeriği

|
Revox at kuyruğu şampuanı ve etkilerine dair deneyim günlüğümün sonuçlarını okuyabileceğiniz yazıya ek kaynak olarak hazırladığım ; Revox At Kuyruğu şampuanı içeriği sözlüğü ile şampuanın faydalı bitkisel içerik detaylarına vakıf olup , buradan etüt edebilirsiniz .

Revox Bitkisel Extract Sözlüğü :

Horse Tail Complex : Saç ve saç derisini besleyici onarıcı bitkisel komplesk . At kuyruğu bitkisi ; bir çok tedavinin şifasında kullanılan antik bir bitkidir . Kökleri vitamin ve mineraller dışında yüksek oranda silikon içerir ve bu silika etkisiyle saçlardaki dökülmeyi durdurmanın yanı sıra saç uzamasını tetikler . Bitkide bulunan aminoasit ve fitosteroller ile saç derisindeki yağlanmayı geciktirirken saç derisini güçlendirir . Farklı kullanım metotları ile saç düzleştirici etkisi de bulunmaktadır. Zayıflamaya da yardımcı olan bitki farklı hastalıklarda ve kozmetik sektöründe bir çok alanda kullanılırken yüksek faydalı etkiye sahiptir .


Horse Tail complex anti-irritation : At kuyruğu bitkisinin bir diğer bilinen özelliğini taşıyan formül saç derisindeki iritasyon sorununu yok eder .

Pisum Sativum Sprout extract : Organik bezelyeden kazanılan bir aktif sayesinde elde edilen saç büyümesini tetikleyen ajandır .

Celyamin Extract : Saç boyamalarında meydana gelen keratin çözülmelerini engelleyen koruyucu .

Golden Millet Extract : Sarı darı (mısır)  ; saçın büyümesine olan katkısını saç için hayati değer niteliğindeki omega3-6 değerlerinden alır . Bir çok vitamin , mineral ve demir desteği ile saça ihtiyacı olan gücü aşılarken saç diplerini sağlamlaştırır .

Sage Extract : Sebumu azaltıcı etkisi ile bilinen ada çayı , gözenekleri temizleyip sıkılaştırır ve saça doğal parlaklık katar .

Nettle Extract : Isırgan otu ; saçları besler , dökülmeyi engeller ve kepek sorununa etki eder .

Camomillla Extract :  Papatya , iritasyon azaltıcı ve sakinleştirici etkisi ile saç derisini rahatlatıp bakterilerinden temizler .

Hops Extract : Şerbetçi otu ; antiseptik tavrı ve büyüme tetikleyici etkisi ile saçlarda sedetetif etki sağlar .
Chinchona Extract : Kinkona saçların yağlanmasını engeller .

Green Tea Extract : Antioksidan etkisi ile yeşil çay ; serbest radikallere karşı koruma sağlarken saç derisini uyarır , saç derisini genç kılar .

Lİnden Extract : Ihlamur , tahriş giderici ve yıpranmalara karşı onarıcı etkisini saçlarda parlaklık olarak perçinler .

Panthenol : Saçı besleyen ve nemlendiren vitamin türüdür .

Niacin : Saçı besleyici vitamin türüdür .

Biotin : Saç büyümesini ve saçın ömrünü kaliteli sürdürebilmesi için yine saçın kendi yapı taşında bulunan bir vitamin türüdür . Saçları kalınlaştırır ve büyümeyi destekler . Eksikliğinde saç kaybına yol açar . Dökülmelere karşı etkili olup ince telli saçlar için kurtarıcı niteliktedir .

Bu özel desteklerin devamında köpürtücü ajan olarak : Sodium Lauryl Ether Sulfat ve Cocoamido propyl Betaine kullanılmış . Silikon desteği bahsedilen bitkiden gelen silikondur . Saçlara dost bitkisel içerikler listenin başını çekiyor ve oldukça zengin . Oranları ve sıraları açısından yukarıda olması sevindirici zira etkisini arttırıyor . Liste sonuna doğru olsa bile parfüm & EDTA içeriyor .

   Revox At Kuyruğu şampuanı kullananlar klübüne dahilseniz sizdeki etkilerini buraya yazarsanız kullanmak isteyenlere faydalı olmuş oluruz . 

Sevgilerimle ^^

4 yorum :

 1. ben de kullanıyorum bir anlaşamadık bir anlaştık oldu ama şimdi aramız iyi :-))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevdiğim bir şampuanımda öyle diye sabrettim bunda da sonradan güzelliğini verdi bende de :)

   Sil
 2. Ya işte benim bu şampuanda tedirgin olduğum içerik de Sodium Lauryl Ether Sulfat... SLES olan di mi bu? Keşke o olmasaymış diyorum kullanırken. Ama bebek saçlarım için kullanmaya ve işe yarayacağını ummaya devam ediyorum :) sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başakcım aynen katılıyorum çünkü SLES olsa da yerine coco bazlı köpürütücü tercih edilebilirdi hatta destek olarak da var . Benim de sevmediğim bu yönü oldu ama şimdilik bir sorun yok sonuçlar olumlu olduğu için devam ediyorum aynı umutla . Sevgiler <3

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥