Cumartesi

Chanel Chance Parfüm

|
Hoola !
Hafta sonunun keyfini çıkaranlar olduğu gibi  eminim evde miskinlik yapmayı tercih eden bir grup da mevcut . Yazarınız , mesaisini bitirip ufak bir sırt çantası eşliğinde kendini Bodrum'a atarken siz de Chanel Chance parfüm ' e dair tınıların detaylarının keyfine varabilirsiniz o halde  .

Markanın yola çıkış hikayesiyle özdeşleşen Chance parfümün tasarımına baktığınızda , onu diğerlerinden ayıran çember şeklindeki tasarımı elbette .Şans çemberini simgeleyen parfümün kadınsı hatları dikdörtgen kapağı ile bu çembere tezatlık amacıyla tasarlanmış . 

Şipre ve floral koku ailesinden gelen parfümün devam niteliğinde klasik haline gelmiş iki kokusu daha mevcut fakat Haziran ayında bu aileye yeni bir üye daha katıldığından dört kız kardeş olarak yollarına devam ediyorlar artık .

Chanel Chance
Chanel Eau Tendre 
Chanel Eau Frachie
Chanel Eau Vive 


Evet , kız kardeş olarak bilerek tanımladım diyebilirim çünkü bu koku ailesi tam olarak bu tanımdan yola çıkınca onları anlatmak daha kolay hale geliyor . Güçlü ve baskın Chanel chance , romantik , zarif ve duygusal ortanca ; Eau tendre , neşeli ve sportif ; Eau frachie ve ailenin neşe katıp her kardeşten bir parça alarak gelmiş olan son üye : Eau vive .

Chanel Chance Edp için ilk konuşulacak şey elbette notaları . Afrodizyak etkisi yüksek olan bu parfüm fazlaca feminen ve seksi bir bitişe sahip . Üst notalar ; pembe biber , ananas , paçuli , sümbül ve iris ile ilk dokunuşu başlatıyor . Orta notalarda yasemin ve limon bu güçlü açılışı dengeliyor ve finali ise ; kehribar , vetiver , beyaz misk ve vanilya sonlandırıyor .

Taze çiçek kokuları ile başlayan koku kompozisyonu sıcak ve şehvetli baharatlar ile devam ediyor .Keskin hatları doğal bir dengede taşıyan parfüm çiçek ve baharatın uyumuna en güzel örneklerden diyebilirim kendi adıma . Şipreli kokuların klasiği haline gelmiş olan paçuli ; bu parfümde vurucu nitelikte baskınlığı ile kendini ön plana atıyor. Öyle ki bazılarına ağır gelebilir bu sebeple . Ona eşlik eden limon tınılarını da farketmeniz çok kolay olacaktır ki bu baskın rüzgarı hafifleten yasemin ve musk ile iniş çıkışlı ve etkili bir ruh hali yarattığı kesin .

Silajı yüksek olan ; sadece tende değil havada da kendi hissettiren kokunun kalıcılığı oldukça yüksek . Kıyafetlerinizi yıkamadığınız sürece olduğu yere mıhlanan ve tendeki etkinliğini çevresine de veren güçlü bir koku . İmza niteliğine fazlaca yakışır günün her zaman dilimine ayak uydurabilecek tınılarda dersem haksızlık sayılmaz . Öyle ki ; bu parfümü ne zaman kullansam adını merakla soran tepkilere oldukça alışığım .

Açık tenlilerin ayrıca seveceği imza parfüm olabilecek güzel bir kokunun bu aileden herkese uygun bir seçeneğe olduğu kesin . Yurt dışı fiyatı da yüksek fakat ülkemizde fazla uçuk satıldığını (300₺ ve üzeri)hesaba katarsak duty free ya da sephora indirimini es geçmemekte fayda var . Sizin imza parfümlerinizi öğrenebilir miyim ?

Sevgilerimle ^^

6 yorum :

 1. Yaklaşık 10 yıldır kullandığım tek parfüm! ^^ Arada kaçamaklar yapmak istedim ama yine dönüp dolaşıp Chanel Chance'a döndüm. Kesinlikle imza parfümüm ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok şık bir parfüm bencede koleksiyonda sürekli bulundurmaya değer ^^

   Sil
 2. Merhaba canım. Bloğumda "hakkımda bilmediğiniz 11 şey" başlıklı etkinliğe seni de davet ettim. Katılırsan çok mutlu olurum :)

  YanıtlaSil
 3. Beyaz tenliyim erkek arkadaşımı etkilemek istiyorum vede almak istiyorum

  YanıtlaSil
 4. Beyaz tenliyim erkek arkadaşımı etkilemek istiyorum vede almak istiyorum

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥