Çarşamba

Organix sea mineral moisture şampuan

|

Hoola !

Ofis molasında deniz hayalleri kuranlardansanız ; klübe hoş geldiniz ! 
İşin içine Ramazan etkenleri de girince sanırım bu hayali biraz daha süslemek kaçınılmaz hale geliyor . Yazarınız şehrin manasız karışıklığı ve gürültüsünden kaçıp Bodrum sahillerinde denizin tuzunu ciğerlerine ilaç niyetine stoklarken , şu ara bitirmeyi çok istediği kitabını okusa mesela ; buzlu bir kahve eşliğinde …
İşin birde gerçekler kısmına gelirsek ^^ Bu hayalimi deniz tınılarını bir şişeye hapsetmiş olan ; Organix sea mineral moisture şampuan ile avutabilirim şimdilik ^^
organix sea mineral moisture şampuan kullananlar (1).JPG

Benim gibi sık seyahat edenlerdenseniz durumun getirileri olarak unutulmuşları telafi etmek adına yeni deneyimler kaçınılmaz oluyor . Watsons raflarına dahil olan markanın serisini görünce dayanamayıp hazır şampuanımı unutmuşken , üzerindeki nem verici ibareyi okur okumaz ve elbette deniz kokusunun albenisine kapılıp edindim serinin ilk üyesini .

Sülfatsız şampuan kavramı henüz hayatımıza yabancı bir kavramken eczanem sayesinde marka ile tanışıp o gün bugün pişman olmayanlardanım . Organix şampuan kullananlar iyi bilir ki ; saçlarınızın alışma evresi vardır markanın içeriğine .  Önce klasik organik şampuanlar gibi sertleşme yaşatıp ardından saçları yumuşakça toparlar ve ritüele alışan saçlar artık ekstra ürünlere çok ihtiyaç duymaz hale gelir . İşte Organix deniz mineralli şampuan da bu tanıma uygun diyebilirim .

Kullanıcıların bakış açısına göre Ogx markasına dair iki çizgi var : Ya sev ya nefret et . Ben sevenler grubundayım zira ihtiyacıma uygun olanı doğru seçebildiğimi düşünüyorum . Markanın çıkış noktası özel içerikler üzerine odaklı serilerden oluşuyor … Argan , deniz mineralleri , keratin , vitamin vs gibi geniş seriler üzerine saç tipinizi iyi tanıyıp fayda sağlayacak içeriği iyi etüt ettiyseniz sonuçtan memnun kalıyorsunuz . Markada tercihlerim genel olarak saç  bakım grubuna dair olan maskeler , kremler ve özel çözüm sunan spreylerden yana !

Organix sea mineral moisture serisinin odağında nem ve besleme var . Saçlara takviye edilebilecek en iyi içeriklerden oluşan deniz mineralleri ; magnezyum , potasyum , kalsiyum ve demiri barındırıyor bünyesinde . Yani saçın temel yapı taşında ihtiyacı olan mineraller !

Yeşil deniz yosunu ile saçlarınıza nemi hapsetmeyi hedefleyen şampuanın formülü bu ikili ile kuru ve kimyasal işlem sonrası yıpranmış saç uçlarındaki rahatsız edici olan çatallaşmış görünümü absorbe etmeyi hedefliyor ve yerini nemli yumuşak saçlara bırakmayı vaat ediyor .

Sadece kuru saçlara özel işe yarar ürün gamı gerçekten kısıtlı bu sebeple bu tarz içerikleri gördüğüm zaman kaçırmıyorum . Bu şampuan kuru saç tipine sahip olanlar için çok ideal . Bir klasik olarak yaşadığınız , matlık ve asi görünümün yerini yumuşak , hafif ve parlak saçlar alıyor ki bu noktada istenilen nem balansını yakaladığınızı anlayabiliyorsunuz .

Ürün içeriği nispeten iyi içerik kategorisinde olduğu için ilk etapta saçlarınız alışana dek kısa süreli sertleşme yaşamanız olası . Bunun önüne geçebilmek için yüksek nem sağlayan kremlerle desteklediğim için problem yaşamadım . Beğenmediğim bir kaç temizleyici ajan mevcut içerikte fakat son sıralarda olduğu için problem etmiyorum . Bizim saç tipimizde önemli olan sülfat , sls , paraben ve türevleri olmaması zaten .

Kimyasal işleme uğramış olan saçlar içinse bu seriden fayda alabilmenin sadece şampuanla mümkün olduğunu düşünmüyorum . Serinin yoğun bakım maskesi ile ışıltı & nem veren spreyini de rutine dahil ederlerse yüksek performans alacaklarını düşünüyorum . Kız kardeşim sadece şampuanı ile başladığında seriye ilk etapta boyalı saçlarında sert ve mat bir görüntü oluştu . Rutinine yüksek nem kapasiteli maskesini dahil edince sonuç fark edilir derecede güzeldi , o sebeple altını çizmekte fayda gördüm .

Çatallaşmış görünüm konusunda ise gözlemlerime dayanarak kuruluktan tel tel olan görüntüyü yok etmekte kesinlikle başarılı fakat onarıcı nitelikte olduğu beklentisi ile edinirseniz hayal kırıklığına uğrarsınız zira bir şampuanın yapabileceği mevcut hasarı iyi gösterebilmek zaten . Kokusunun saçlarda daha kalıcı olmasını çok isterdim ama nem verici spreyden bu yönde umudum daha yüksek !

Serinin ambalajları yine gönlümü fazlaca çaldı renkleri ve kalitesi ile ve şıklığı ile . En kısa zamanda vitamin serisinin destek ürünleri ile yine bu serinin nem verici sprey ve maskesini rutinime dahil etmeyi planlıyorum . Çevirim içi bir kanalın yanı sıra eczaneler ve Watsons satış noktalarından kolayca ulaşabilirsiniz . Fiyatı 30₺


Serinin sürekli kullandığım ikilisine dair yazılarımı da okumadan geçmeyin derim ^^ Markaya dair tavsiye ve eleştirileriniz bekliyorum .
Sevgilerimle 

13 yorum :

 1. Fotoğraflar kalp ben :) Merak ediyorum bu markayı, hiç denemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maskeleri ve özel bakım spreyleri ile başlayabilirsin tam senlik ^^

   Sil
 2. Ben nefret etmiyorum ama markayla pek anlaşamıyorum diyebilirim >.<

  YanıtlaSil
 3. Ben de bu markayı sevenlerdenim. Sarışınlar için olanını kullanmıştım. Baya farkettiğini söylemişlerdi, bir de brezilya fönü yaptırdığım zaman onun için özel şampuanını kullanmıştım. Hepsinin yazıları var bloğumda.

  Birde söylemeden geçemeyeceğim, yazının başlangıcı beni benden aldı, sahile götürdü <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne mutlu bana azcık renk katabildiysem ^^ Bu hafta sonu keyfini çıkara çıkara okucam o zaman yazılarını ^^

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Şampuan değil ama bakım grubunu gönül rahatlığı ile önerebilirim ^^

   Sil
 5. Ayrıca Kermit sayfanın şeklini nasıl bu kadar güzel yapmayı becerebildin ? Bayıldım doğrusu sayfa şekline ve yazılarına biliyorsun zaten seni uzun süredir takip ettiğimi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yol gösterdiğim blogları takip edersen sen de istediklerini uygulayabilirsin ^^

   Sil
 6. ya bana göre çok sıkıcı ürünleri var öyle hiçte içten değil

  YanıtlaSil
 7. Gayet güzel.. En azından sülfat yok.. Avunacağım bir yönü var yani :)

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥