Salı

Pure Beauty White & Bright Cleansing Foam

|

Hoola !

Bugünün durağanlığından olsa gerek ; zaman pek akmıyor . O esnada kısa boşluğumu değerlendirip ekspres bir yazı eklemek istedim arşivimize .  Bitireli çok olup , yayına almayı unuttuğum Pure beauty white & bright temizleme köpüğü için arşivlediğim görsellere rastlayınca bloga uğramanın bahanesini de yaratmış olduysam tamamdır !

Kore kozmetiğinin neredeyse bütün kozmetik sever bünyelerin sevdiğini biliyoruz . İşte bu gruba dahil olup Watsons’un ithal ettiği ve  blog dünyasında BB ve CC kremleri ile kendine ayrı bir taht edinen marka :  Pure Beauty  White & Bright serisi ile ciltlerde aydınlık odaklı bakım vaat eden rutinin parçası olan temizleme köpüğü ile uv ışınlarının etkisini azaltmaya yardımcı olup içerdiği anti oksidanlar ile cildi yenilemeyi hedefliyor . Yapısında bulunan kapsüle edilmiş E vitamini desteğini barındıran temizleme köpüğü , bu sayede cildi nemlendirirken aydınlatma ve yatıştırma aşamasında yardımcı role bürüneceği iddiasında .
pure beauty white & bright temizleme kopugu.JPG
Bir yüz temizleme rutini için fazla iddialı bir giriş olup elbette ki kendisi güzelliğin alamet-i farikası olmamakla birlikte bu rutin için tercih edilebilir , cilt dostu bir alternatif olduğunu söyleyebilirim ^^


Sunumlarda köpük olarak servis edilmesine rağmen yapı itibariyle krem formunda olan temizleyicinin yumuşak yapısından dolayı böyle adlandırıldığını düşünüyorum zira krem içinde kapsül şeklinde yuvalanan E vitaminlerine rağmen temizlik aşamasında cildinizi çizmeyecek kadar nazik ve hafif bir deneyim sunuyor . Oldukça konsantre yapıda az miktar ile temizlik aşamasını çok rahat sonlandırabiliyorsunuz . Totalde minimum iki ay size eşlik edecektir .


Köpürme oranı oldukça az olan white & bright için bu durumu problem görenlere önerim ; Watsons silikon yüz temizleme pedi olacaktır . Onunla uygulama yaptığınızla istediğiniz sonucu alabilirsiniz köpürme adına .


Yeri gelmişken bahsetmekte fayda var ; silikon yüz temizleme pedini bulursanız alışveriş sepetinize eklemekte fayda var . Özellikle iyi içerik kategorisindeki ürünleri daha rahat köpürtebilmek , cildi çizmeden kalıntıları uzaklaştırabilmek için keyifli bir alternatif , elektronik fırçalı temizleyicilerden hoşlanmayan ya da ekonomik seçeneklerden yana olanlar için …


Damla şeklindeki tasarımı ile yüzünüzdeki bölgelere rahat uyum sağlayan şekli , çok sert olmayan fakat hassas ciltlerin daha nazik kullanması gereken  watsons yüz temizleme pedini uzun yıllardır severek kullanıyorum . Vantuzlu olup parmağa takabilmeniz için tasarlanan pratik yapısı ayrıca tercih sebebi .


Ayrıca makyaj fırçası temizliğinde oldukça iş gören hali ile şaşırttı beni denediğimde . Bu amaçla da kullanıma oldukça uygun . Fiyatı 9.90 ₺ .


watsons yüz temizleme pedi.JPG
Esas kahramanımıza dönersek ; temizlik sonrası geçici bir aydınlık sunan performansının altını çizerek kaldığımız yerden devam edebiliriz . Kremsi yapısından dolayı jel temizleyicilere kıyasla biraz daha fazla arındırma istiyor fakat bu bir problem değil elbette . Kurulama sonrası gerginlik hissi yaratmadı fakat sanırım temizleme performansı biraz fazla(tonikleme aşamasında emin oldum) zira cildimde gıcır gıcır bir his veriyor ilk etapta ki bu durumdan pek haz ettiğimi söyleyemem bu sebeple kurutma yaşatmasa da bu histen kurtulmak için nemlendiriciye ihtiyaç hissettiğimi söylemeliyim .


İçerik olarak nispeten iyi formüle sahip olan temizleyici özellikle kozmetik tipi markalarla kıyaslanınca (Loreal , Diadermine , Nivea vs ) kesinlikle daha tercih edilesi formül bakımından !


Genel olarak normal ve karma cilt tipine sahip olanlar için daha başarılı bir seçenek olacağı kesin . Bütünüyle baktığımda temizleme görevini hakkıyla yerine getiren , hafif ama geçici bir aydınlık veren kullanım aşamasında cildimde aknelerin yeni oluşumuna izin vermeyen yapısı ile beğendiğim bir seçenek oldu fakat saydığım bir kaç detay sebebiyle tekrar almayacağımı biliyorum . İçinizde daha önce kullanan varsa fikirlerini bekliyorum .
Aynı deneyimi Mamontenka'nın gözünden okumak isterseniz şuraya bir tık alabiliriz ayrıca ^^
Sevgilerimle ^^


*Watsons gönderisidir .

4 yorum :

 1. Ben bu markayla bb krem deneyiminde tanıştım, sonra severek diğer ürünlerine şans verdim, yedek ararsam bunu deneyeceğim, bize de beklerim, sevgilerle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette gelirim , teşekkür ediyorum. Pure beauty markasinda bb cc favorim cilt urunlerine pek sicak bakmıyorum henüz ^^

   Sil
 2. pure beauty shine and bright cleansing foam ile toniğini kullanmaya başladım yüzümde sivilce izleri vardı diye kullanmaya başladıktan sonra bazı yerlerde sivilce çıktı içeridekileri dışa çıkartıp mı temizliyor acaba yani sivilce çıkması normal mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Toniğini kullanmadığım için fikrim yok maalesef Bensu :(

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥