Pazar

Brush Egg Fırça Temizleyici

|
Hoola !


Biz makyaj avcılarının en büyük asistanları kuşkusuz ki ; makyaj fırçaları ! Bir fırça ile başladığınız yolda zamanla koleksiyoner olma yolunda eğilimler ile işin dekorasyon yönüyle de iç mimar edasında  ilgi kaydetmeye başladıysanız klübe hoş geldiniz diyerek , daimi üye olarak kaydınızı alabiliriz : )Buna en güzel örnek : Meşhur blogger istihkak listesinin başını çeken ikea saksıları ile fırçalarımızı en güzel köşeye oturtunca çocuk gibi sevinişimiz ya da kendin yap tipi süslü kavanozlara renkli taşları dizip fırçaları ayakta tutmaya çabalamak mı ? Siz seçin . Eğer işin  benim gibi birazcık(!) dozunu kaçıranların o kutudan birden fazla sayıya terfi ettiği gerçeğini hatta yetinmeyip onları kurutma aşamasında asacak aparat aramayı kendinize görev edindiyseniz tamamdır , da işin birde “ acı gerçekler “ kısmı var .


İşin eğlenceli kısmı bir yana aslında nereye geleceğimi tahmin ettiniz bile başlıktan ötürü . Evet , fırça temizliği ! Koala ayıcıkları ile ruh eşi olduğumu hissettiğim nadide zaman dilimlerinden biri varsa işte o ; makyaj fırçası temizliği …Bu konuda ne kadar ahkam savursak da herkesin kendine has yöntemleri olmakla birlikte pek pratik bir yöntem olmadığı aşikar olan bütçe zararlısı solüsyonlar dahil mevcut bu aşama için .


Genelde yüz temizleme jeli ya da arındırıcı şampuanlar eşliğinde sıcak suda fırçalarımı azıcık bekletip tek tek elle ovalayıp kendimi perişan ederken yüz temizleme pedlerine terfi edip bu sıkıcı rutini bir nevi hafiflettiğim için bile kendimi şanslı sayıyordum . Uzun zamandır Sigma makyaj temizleme eldivenine gözümü dikmiş olsam da silikondan yapılmış bir eldivene 39$ vermeyi fazla gereksiz gördüğüm için zahmetli yoldan devam ettim rutinime ama bu yıl minik bir yumurtanın instagram mecralarında sık görünür oluşu ile kenara bıraktığım hevesim tekrar canlandı .


Her zamanki cin fikirler yurt dışından bize terfi ettiği için edinme süreci haliyle sıkıntılı ve risk barındırıyor . Gümrükte takılma ihtimali yüksek olan brush egg fırça temizleyici kaliteli silikon yapısı ve minik sevimli formu ile mutlaka olması gereken bir parça zira fırçalarınızın ömrünün uzun olmasını istiyorsanız yıpratmadan derinlemesine temizlemelisiniz .


Brush egg , iki parmağınıza yerleştikten sonra işi pratik ve eğlenceli hale getiriyor . Zamandan ne kadar tasarruf ettiğimi ve elle uğraşmaktan çok daha etkili temizlik sağladığına birde gözlerle şahit olalım istedim ve mini bir video ekledim sizin için . Keyifli seyirler !


Siz fırçalarınızı nasıl temizliyorsunuz ? Brush egg fırça temizleyici yumurtaya zahmetsizce sahip olmak isterseniz instagram'da gönderimde çok hızlı ve sözünün eri olan Pellini’ye ulaşmalısınız . Gerisini zaten sizin için o hallediyor .


Sevgilerimle ^^

5 yorum :

 1. Ne kdr güzel bir anlatım ✌ sağol edacım

  YanıtlaSil
 2. ben hala yüz pedlerinde ve avucumun içindeyim ama buna geçmeyi de istiyorum en yakın zamanda.. koleksiyonerlik konusuna hiç girmeyelim lütfen ikea saksılarından 4 tanesi fırça doldu şu an benim.. :-((

  YanıtlaSil
 3. çok enteresan bir ürün de ben sanırım kullanamam =)

  YanıtlaSil
 4. Ben de yüz pedindeyim, çok şükür Sigma'nın eldiveni ile bir bağ oluşturmadım, herşeyin bir sırası var aklımda bunda :)

  YanıtlaSil
 5. Meehaba. Instagramda evinal serumla ilgili yazacağınızı söylemiştiniz. Hala kullanıypr musunuz? nedir sonuçlar bekliyorum

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥