Cumartesi

Le Petit Marseilias Vanilya Sütü Duş Jeli

|
Hoola !
Yazarınız günün stresine kaptırınca kendini en iyi hissettiği yer olan ; blogunun dünyasına atmakta buldu çareyi ani bir özlemle ... Haftadan kendi adıma koşturmaca olarak aldığım  payıma ; sıcaklığın tavan seviyesi de eklenince ayak uydurabilmek için sık sık aldığım duşlarla tempoyu dengeledim . Ee hal böyle olunca hızlandırılmış finaller yaşadık bu ay duş jellerinde ^^

Adını bu yıl sıkça duyduğunuz Le Petit Marseilias ürünleri  çoğu kez okunuş telaffuzu üzerine neşeli bazen de yapmacık vlogger reklamları ile aklımda kalmıştı  ki daha lansmanlar ile parlamadan önce duş jellerini sepete atmıştım bile . 
Sabunun ana vatanı Marsilya'da doğan markanın duş jelleri paraben ve renklendirici içermiyor formüllerinde . Nemlendirici ve besleyici etkileri ile cilde bakım vaat ediyor duş serisinde . Klasik duş jellerine göre tercih etmek için gayet başarılı bir içeriğe sahip ve çeşit olarak da zengin .


Koku silajı yüksek olmasa da bir süre tende barınan duş jelinin tenimi yormayan ve kurutmayan etkisini sevdim . Yüksek köpürme oranına sahip olmasa da temizlik hissinden hiç bir şey kaybettirmiyor . Yapı olarak duşta anlık bir nem veriyor fakat uzun süreli devam etmiyor elbette bu etki . Hem bir duş jelinde aradığım kriter bu olmadığı için es geçiyorum bu ayrıntıyı . Cildim kurumadığı sürece benim için problem yok .

Vanilya sütü çeşidini büyük boy almama rağmen çabuk bitirdim çünkü duşta yumuşak formülü kullanımı keyifli kılıyor . Seri içinden en hafif olan koku bu çeşitti . Sadece koku olarak çok beklentimi karşılamadı hafif aroması ile diyebilirim bir banyo keyifçisi olarak .

Küçük Marsilya'lı anlamını taşıyan markanın üretim politikası geri dönüşümler üzerine . Hem doğa hem cilt dostu tavrı ile tekrar tercih edebileceğim bir marka bu kategoride . Seride sizin önerdiğiniz bir çeşit varsa not alabilirim .
Sevgilerimle ^^

3 yorum :

  1. ben de yeni kullanmaya başladım kokusu hakkında herkes olumsuz yorumlar yazmakta ama içeriği temiz gibi :)

    YanıtlaSil
  2. Çok sevdim bunların kokusunu! Artık her yerde bulabilmemiz de ne hoş ^,^

    YanıtlaSil
  3. Ben pek sevemedim, açıkçası vaniyalıyı tekrar almam ama Lavanta Balı idi galiba o çeşidini merak ediyorum :)

    YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥