Cuma

Yurtdışından Alışveriş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

|
Teknoloji çağı olarak da adlandırılan 21. yüzyılda insanların gerek ihtiyaçları gerekse istekleri git gide artmakta. Zamanın akışıyla doğru orantılı olarak artış gösteren bu duruma karşılık alternatifler de artıyor. Eskiden haftada bir gün pazar kurulurdu ve herkes ihtiyaçlarını oradan karşılamak zorundaydı sonra mağazalar açıldı ve seçme şansı doğdu. Şimdi ise gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinden sadece birkaç tıkla dünyanın öbür ucundan istediğiniz bir ürüne kendi ülkenizde olabileceğinden çok daha uygun bir fiyatla sahip olabiliyorsunuz. 
Yurtdışından alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunuyor. Öncelikle, almak istediğiniz ürünün ithalatı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor ki küçük bir Google araştırmasıyla bunu öğrenebilirsiniz. İthalatı yasak olan ürünler gümrükten geçirilmediğinden para kaybı yaşayabilirsiniz. Diğer bir husus ise fiyat aralığı ve vergi ilişkisi. Yurtdışından getirilen ürünlerde maliyeti 75 Euro’ya kadar olanlardan vergi alınmıyor. 75 Euro ve 1500 Euro aralığında ücreti bulunan ürünlerin ise gümrükten geçişleri esnasında vergi ücreti ödenmesi gerekiyor. 

Alışveriş yapılan ülkeye göre ödenmesi gereken vergi oranında değişiklikler olabiliyor. Bir diğer önemli madde ise, kişisel bilgilerinizin güvenliği. Yurtdışından sipariş verirken kullandığınız sitenin SSL sertifikasının olup olmadığına dikkat etmelisiniz. SSL sertifikalı siteleri kullandığınızda, kredi kartı bilgileriniz üçüncü bir şahısın eline geçmesine imkan verilmeden doğrudan bankanıza aktarılır ve bu size güvenli alışveriş imkanı sunar. Alışveriş yapacağınız sitenin SSL sertifikasının olup olmadığını, ödeme sayfasındaki adres çubuğunun hemen yanında bulunan kilit sembolünden anlayabilirsiniz. 
Yurtdışından alışveriş yaparken kullanabileceğiniz sitelerden biri olan Amerikapostam.comMart 2014 ten bu yana, Amerika’dan indirimli fiyatlarla kaliteli ürünlere sahip olmanız için hizmet veriyor. Amerikapostam.com sayesinde ne kargo şirketleriyle uğraşıyorsunuz ne de sipariş ettiğiniz ürün hakkında herhangi bir endişe duyuyorsunuz. Sadece 5 adımda istediğiniz ürüne en güvenli, en hesaplı ve en hızlı yoldan ulaşabiliyorsunuz. İlk olarak siteye kaydolmanız gerekiyor ve kaydolduğunuzda site size bir Amerika adresi tanımlıyor. Yapacağınız alışverişlerde satın aldığınız ürünler bu adrese teslim ediliyor. Farklı mağazalardan aldığınız ürünler bu adreste birleşiyor ve onay verdiğinizde paketleriniz Türkiye adresinize toplu bir şekilde gönderiliyor. Böylece, paket başı gönderim maliyeti de düşmüş oluyor. 
Sizde hem güvenliğinden emin olacağınız hem de gönderim için fahiş kargo fiyatları vermeyeceğiniz bir alışveriş yapmak istiyorsanız Amerikapostam’ı tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥