Pazar

Ev Yapımı Çilekli Diş Macunu İle Dİş Beyazlatma |

|

HOOLA !

Günün ikinci yazısından sesleniyor yazarınız ^^
Kasım ayında sıkça ev yapımı , doğal tariflere ağırlık vermek istiyorum uygulayıp memnun kaldıklarımdan arasından . Mini bir arşiv oluşturmak iyi olur kanısındayım gelen mevsimle birlikte evde geçireceğimiz gün sayısı nasılsa çoğalacakken bakım rutinimize bir iki kalem daha eklemenin zararı olmaz sanırım değil mi ?

Diş konusunda biraz şanssız kişilerdenim maalesef , çabuk etkilenen hassas bir yapıya sahipler o sebeple ekstra özeniyorum açıkçası ağız bakımıma . Bu kategoride kullandığım temizlik içerikli macunlara destek niteliğinde bir tarif ile arkadaşımın yönlendirmesi ile diş beyazlatma konusunda başarılı bir yol katettim .

Çilek ile diş beyazlatma üzerine bir çok şey duymuşsunuzdur ki aslı var ^^ Çilekte bulunan malik asit sayesinde kararında tüketim gerçekten oldukça faydalı ve beyazlatma konusunda fark edilir bir etkiye sahip ve bu etkiyi karbonat ile birleştirdiğimizde duble güç kazanıyor .

Tek yapmanız gereken bir çileği ezip içine yarım çay kaşığı karbonatı karıştırarak tek kullanımlık ev yapımı diş macunu aşamasını gerçek kılmak . Elde ettiğiniz karışım ile minimum iki dakika dişlerinizi fırçaladıktan sonra durulamanız kafi olacaktır temiz ve bir ton daha beyaz görünüm için . Bu karışımı haftada iki kez uygulamanız yeterli !

Uygulayanlar olursa sonuçları bekliyorum .
Sevgilerimle ^^

8 yorum :

 1. benim de uzun zamandır aklımdaydı bu tarif bugün yarın diye diye çilek mevsimi geçti gitti. Elime çilek geçer geçmez deneyeceğim mutlaka. Teşekkürler bilgi için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim okuduğun için ^^ Güzel sonuç veriyor gerçekten denemeye değer

   Sil
 2. ben bazen mevsiminde sadece çilekle fırçalıyorum dişimi iyi geliyor gerçekten..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bu tarifi görene kadar hiç denememiştim çilek buldukça aksatmıyorum artık ^^

   Sil
 3. Kesinlikle çok başarılı bir tarif :) Ben bunu farklı meyvelerle de uyguluyorum arada, güzel oluyor ^,^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde diş macunu eksperi sensin Mamocan paylaşsana seninkileri okuyalım <3

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥