Salı

ECO Cosmetics Organik Zeytin Yaprağı ve Ebegümeci İçeren Nemlendirici Şampuan

|
HOOLA !
Uzun hırkalar ne ara hayatımıza bu denli sokuldu hatırlamak zor ama onun sıcaklığına sığınıp evde kendimi "yapılacaklar listesi"" arasında kaybetmeyi çok seviyorum. Dostların anlık bir kahve çağrısına yine en kurtarıcı sıcak bu parçaya bir sevimli bere ekleyerek uzun kış gecelerini bitirmek daha kolay hale geliyor , üşümeyi hiç sevmeyen yazarınız için ...
 
Bu gecelik instagramda paylaştığım kitap temalı yeni yıl ağacımı yapmaya koyuldum bile sonunda etraftaki süslü ağaçları kurcalamayı bırakıp ^^ Hazır kahve molası vermişken size de bir uğrayıp göz bebeğimiz olan başlığa bir kaç not ekleyip  giderim niyetindeyim .

Söz konusu şampuan ise ; seçici olmak ana prensibim ve deneyimin sonuna kadar bekleyip sonrasındaki etkilerini mutlaka bekliyorum . Bu blogda bir çok şampuana yer verilmiş olsa da yeniden kullanırım ya da mutlaka şans verin dediklerim bir elin parmağını geçmez . Bakalım o gruba dahil olmayı hak edecek mi ECO Cosmetics Organik Zeytin Yaprağı ve Ebegümeci İçeren Nemlendirici Şampuan ? ( 37₺ ) 
Organik kozmetik cenneti Almanya'dan bize Yaşam Dükkanı vasıtası ile ulaşan Eco Cosmetics nemlendirici şampuan , saç tipime hitap ettiği ve içerik konusunda beklentilerimi karşıladığı için tereddütsüz başladığım bir deneyim günlüğü yaşattı bana .  

İçerik prensibinde ; paraben , parafin , boya ,peg , sentetik parfüm , gdo , sls vb , parafin ve silikon gibi zararlılara yer yok . Şampuan doğal içeriğinin %99.5 i organik tarım ürünlerinden oluşuyor . Sls içermeyen organik şampuan  özellikle kuru ve yıpranmış saçlara  nem vermeyi hedeflerken formülündeki zeytin yaprağı ve ebegümeci ekstratı ile saçları ağırlaştırmadan temizlik deneyimi yaşatıyor .

Bilindik organik şampuanlara tezat olarak daha kolay köpürüyor bu da alıştığımız temizlik hissi için bir avantaj elbette . Şampuan içeriğindeki doğal ekstraların harmanını taşıyan bitkisel hoş bir parfüme sahip ve benim en sevdiğim  şeffaf yapıda ve jel kıvamında . 200 ml olması fiyatına göre pek avantajlı değil fakat uzun ve sıkıcı olmanın önüne geçiyor ^^

Temiz içerikli şampuanlara uyum aşamasında saçlar ilk etapta sertleşse de bu sorunu ilk defa bu şampuanda yaşamadığımı belirtebilirim hayretle . Arındırması ve temizlik yönünden oldukça başarılı bulduğum şampuan kullanım sürecinde saç yağlanmaması dengemi de bozmadı . 

Ana fikre gelirsek ... Nem konusunda beklentimi karşılayacak kadar yoğun bir yükleme gözlemlemedim ki bu biraz ütopik olurdu bu saç tipi ile zaten ama saç derimin sağlığını koruyup nem balansımı koruması ile performansını beğendiğimi fakat biraz da hacim sağlasaydı tadından yenmeyeceğini eklemek isterim . Duş esnasında saç kremi kullanma aşamasını es geçmemi sağlaması ile zaten etkisini tekrar vurgulamış oldu .

Yıpranmış değil fakat kuru hatta boyalı saçlara sahipseniz  ; nem vermek ve saç derisini sağlıklı kılmak için iyi içerikli ve şans vermeye değecek güzel bir şampuan özetle . Büyük anlamlar yüklenmeyecek sorunlu saçlara özel değil de probleminiz yok ve yeterli bir nem sağlayıp temiz içerikle saçları beslemek isteyenler için oldukça ideal bence . İçinizde deneyen var mı ?

Sevgilerimle ^^2 yorum :

  1. Hem organik, hem iyi köpüren ^,^ Gözlerimdeki kalpleri görmen gerek!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hihoo o zaman teneke kutuuya kırışma zamanı gelmiştir :D

      Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥