Pazar

Bira ile saç uzatma |

|

HOOLA !

Bugün herkese benden bir bira ^^  
Amacı dışında cin fikirli bir bakım fikrini ne zamandır blog arşivine not düşmüyordu yazarınız , tabii ki " hızlı saç uzatalımcıların " etkisini es geçmemek gerek bu başlığın hayat bulmasında . Parlak saçlara giden kestirme yolun rotasını 10 adımda parlak saçlar yazımda çizmiştim . Oradaki maddelerden birinin detaylarına biraz daha ışık tutarak " Bira ile saç bakımı nasıl olur ? , Bira ile saç uzar mı ? " sorularına bu bahane ile yanıt vermiş olalım istedim .


Uzun yıllardır ara sıra bira ile mini doping uygulayan saç bakımı düşkünü bünyemin merakını gidermek için tavsiye edilen diğer yöntemleri uygulamamak olmazdı . Biranın saça faydası ; malt ve sukroz ikilisinin kütikülleri sıkıştırıp saçları daha güçlü ve parlak kılmasında yatıyor . Ayrıca biranın özünü oluşturan şerbetçi otu ve arpa saç dostu kaynaklar olunca ihtiyacı olan proteini aşılıyor köklere mayalanmış hali ile .

En sık uyguladığım yöntem : Benmari usulü ısıtıp asitini ve köpüğünü aldığım yüzde yüz alkolsüz malt birası ile saçlarımı duruladıktan sonra saç uçlarıma yoğun nemlendirici bir maske sürüp masaj yaparak sıcak havluya sarıp yarım saat bekletmek ve içme suyu ile durulamak .

İkinci yöntem : Tercihen yine alkolsüz ya da alkol içerikli ise ; ısıtma ve köpüğünü alma sonrasında içine E ve B vitamini eklediğim bira suyuna eklediğim bir çorba kaşığı balı içinde iyice eritip homojen karışımı diplere masaj yaparak sürüp yarım saat beklettikten sonra durulamak . Bu iki yöntemi haftada bir ya da iki haftada bir uygularsanız saçlarınız epey güçlenirken parlıyor ve daha canlı bir forma bürünüyor uzamaya katkısı var ayrıca .

Saç uzatmak içinse yine aynı yöntemle hazırladığınız birayı saçlarınıza sürüp bu sefer birazda durulama suyuna birayı dahil edip uzamanın keyfini çıkarıyorsunuz bu yöntemle saçların rengini açanlarda varmış fakat denemediğim için fikrim yok maalesef . Şifa olsun .

Sevgilerimle ^^


13 yorum :

 1. Direk içince faydası olmuyor mu acaba :) bende lise döneminde saçlarıma döker masaj yapardım birayla, sonra watsons biralı saç maskesi faaln derken unuttum bu yöntemleri :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hihih di mi ya ^^
   Arada eski yöntemlere dönmek gerek en iyi yöntem bildiğindir sonuçta ^^

   Sil
 2. yeni gördüm bunu, bira ha:) İçsek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman bu bahane ile bi davette bulunsam ^^ Bodruma geldiğimde bi bira ısmarlasam olmadı kahve <3

   Sil
 3. bira aslında sevmem::) Ama kahve tabii ki içeriz, hatta çok sevinirim canım

  YanıtlaSil
 4. Söyleminiz üzerine burdan bira ile uzatma yònteminize baktm Eda ablacm peki bunu ne kadar aralıklarla yapmalıyım..?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haftada bir iki kez yeterli istediğin sonuca ulaşana dek GAmzecim ^^

   Sil
 5. Erkekler için de uygun mu

  YanıtlaSil
 6. alirken hangi birayi almamizi önerirsiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MArka farketmez alkolsüz ya da alkol oranı en düşük olanını tercih edin yeter ^^

   Sil
 7. Rakı olmaz mı😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah olur siz öyle deneyin kafası güzelse biz de katılırız :D

   Sil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥