Pazartesi

Bioderma Photoderm Bronz Spf 30

|

HOOLA !

Yazarınız haftaya hızlı bir tempo eşliğinde başlarken siz bu yazıyı okuduğunuz sıralarda ben yine seyahat modunda olup yapılacaklar listesini tamamlama telaşında koşturuyor olacağım öncesinde güzel bir dinlenme molası alarak ama bloga post iliştirmeden uyku moduna giremeyeceğimi anlayınca güneş koruyucu arşivini biraz daha genişletip huzurlu bir uykuya dalışa ancak izin verecek vicdanım . 

Genel hatlarıyla hepimiz yüz korumaya öncelik verip vücut koruma kısmını es geçiyoruz günlük rutinde o sebeple bugün duruma uygun bir seçeneğin detaylarını not etmekte fayda var diye düşündüm fakat bugün açık tenli gruba torpil geçip yazıyı onlara ithaf edelim ^^

Biz açık tenlilerin yaz boyunca en büyük çabası ; deniz keyfini gün sonunda ıstakozdan hallice bitirmemek olsa gerek . Bu konuda tez geliştirebilecek nitelikte çalışmalarımız olsa da işin değişmez ve ilk kuralı tenimizi yoğun kızarıklık ve acı hissinden koruyacak bir kremden geçiyor . 

Devamında bronzluk  hayal etmek ? 
Haşa ^^

Zaten bin bela rengimizi kırmayı başarsak da yazın son demlerinde inatla ana rengimize döndüğümüz için ben artık zahmet etmeyip  "Beyaz peynir"  sıfatımı koruyorum son iki yıldır  ...

Mamo çok sevince benim de bir şans verdiğim ; Bioderma photoderm bronz spf 30 , sprey formuyla benim gibi miskinler için kullanış yönüyle ideal olup gramaj (200 ml) ve bereket itibariyle " aile boyu " tadında bir koruyucu . 

Vücut için koruyucu güneş losyonu ; süt rengi & kıvamıyla sürüldüğü an tende kolay emilim sağlıyor ayrıca güneş kremlerinin verdiği o ağır ve yağlı histen uzak . Suya karşı dayanma gücü oldukça yüksek fakat siz yine de tazelemekten kaçınmayın ; elinizdeki en koruyucu ürün dahi olsa ... Hafif formülündeki parfüm desteği olmasa daha güzel olabilirdi aslında .

Tam da görseldeki gibi güneşin yakıcı yanını bu spreyle söndürmek mümkün olunca tatlı bir bronzluk kaçınılmaz oluyor üstelik bu süreç yavaş seyrettiği için kalıcılık oranı daha yüksek oluyor .

Güneşin olumsuz etkilerine maruz kalmadan bronzlaşmak isteyenler için çok ideal bir seçenek fakat yüksek koruyuculukla birlikte  ten renginizi sabit tutmak istiyorsanız doğru seçim olmayacaktır . Kullandığınız süre boyunca acısız ve hasarsız bir bronzluk yakalayabilirsiniz . Beyaz ten grubuna konforlu bir güneş seansı sağlarken diğer ten gruplarına zaten fazlaca yeterli bir kalkan niteliğinde . 

Yalnızca plaj rutininde değil günlük olarak kullandığımda vücudumun yüzümden daha fazla bronzlaştığını fark edince ten rengimi değiştirmek istemediğim için daha yüksek bir  korumaya terfi ettim kullandığım süreçte yüzümle dengeli bir oran yakalamak adına fakat yine plajda tercih edeceğim bir seçenek olur . Keyifle kullandım . Yeni versiyonu şeffaf olanı denemek var aklımda bir gelecek sefere . Fikri olanların yorumunu bekliyorum . 

Eczaneler ve çevrimiçi sitelerde rahatlıkla bulabilirsiniz . Fiyat aralığı 70-85 TL

Sevgilerimle ^^

9 yorum :

 1. Ben de bunu çok severek kullanmıştım kermycim <3 parfümlü ürün çok da sevmesem de, Deniz ürünlerinin parfümlü olmasını seviyorum. Kışın koklayınca, o tatil günlerine gidiyorum <3

  YanıtlaSil
 2. Antalya' da yaşayıp beyaz kalan tek insan evladı olaraktan söylemeliyim ki o güneş kremleriyle bi yıkanmadığım kaldı :) Güneşlenmek vs benim için hayal gibi birşey cildim ziyadesiyle hassas :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin işin pek daha zor Ceyda ^^ Nem bir yandan sıcak bir yandan gerçekten korunmak epey zor :( Hamilton tam senlik bu noktada

   Sil
 3. 200 ml olması gerçekten çok iyi bizde 3 bayan olunca hemen bitiyor :)) bu ürünle de ilk kez tanışmış oldum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güneş kremleri konusunda paylaşımcı olmak daha güzel keşke benle de bitiren olsa uzun süre kullanınca bir üründen fena soğuyorum güzel olsa bile :D Bana yardıma gelebilirsiniz :D

   Sil
 4. 200 ml olması gerçekten çok iyi bizde 3 bayan olunca hemen bitiyor :)) bu ürünle de ilk kez tanışmış oldum :)

  YanıtlaSil
 5. Bioderma yüz için güneş ürünlerini pek sevmiyorum ama vücut ürünlerini bilmiyorum. İndirimlere denk gelirsem atarım sepete.

  YanıtlaSil
 6. Bioderma güneş serisinin kids serisini kızlarım için kullanmıştım ancak iki üç yıldır başka bir markaya takılıp kaldığımdan farklı bir şey deneyemedim.Bu yaz için aklımda olsun o halde :)

  YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥