Pazartesi

Çözmekten Bıkılmayacak Testler Aşk Testleri

|
- Ruh ikizinle nerede tanışacaksın?
- Karşı cins seni çekici buluyor mu?
- Hangi romantik komedi yıldızı senin sevgilin olmalı?
Bu soruları soran bir test gördük mü özellikle biz kadınlar, kendimizi birden test sorularını cevaplarken buluyoruz değil mi? Sadece bir test çözüp çıkacağız derken bir oturuşta 10 testi çözüp, bir de sonuçları sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyor ya da arkadaşlarımıza atıyoruz. Genel olarak kişilik testi çözmek, sonucunda kendimizle ilgili övgü dolu bir cevap alacak olmamızdan ötürü hoşumuza gider. E, konu aşk olunca bu tür testlere olan düşkünlüğümüz ve zaafımız daha da artıyor. Bazı soruları cevaplarken üniversite sınavında olduğumuzdan daha heyecanlı hale gelip, çıkan sonuca üzülebiliyoruz bile. Çünkü konu aşk olunca mantık bir yerlere saklanıyor.
Neredeyse her sitede kişilik ve ilişki testleri var artık ama bazıları çok basmakalıp oluyor. Ben soruları ve cevap yorumları ilginç olan testleri yapmayı tercih ediyorum.  Eğlenceli testler yapan web siteleri arasında en beğendiklerimden birisi Neotempo.com sitesi oldu. Site, sadece test yayınlamakla kalmayıp, listeleme yazıları, Susan Miller’ın burç yorumlarının yayınlandığı astroloji sayfasının yanı sırada gündeme dair haberlere de yer veriyor.
Sitede çözdüklerinizin altında o testlerle ilgili farklı testler de yer aldığı için üstte de belirttiğim gibi kendinizi testten teste gezerken buluyorsunuz. Test sonuçlarını Facebook ve Twitter’da arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Alttaki yorum kısmında ise oldukça komik yorumlara rastladığım için testleri çözmek daha da eğlenceli hale geldi.  Neotempo’daki aşk testleri, gayet eğlenceli bir dille hazırlanmış. Bu nedenle çözerken hiç sıkılmıyorsunuz. Sonuçlar gerçeği yansıtmaktan çok eğlencelik anlamda hazırlansa da bazılarının sonuçları gayet iyi tutturduğunu söyleyebilirim.  Bu yazıyı yazarken de arada test çözdüğümü göz önünde bulundurursak hepimizin nasıl da test bağımlısı olduğu ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Tabii, bu testler çabuk çözüldüğü için insanlar, sık sık güncellenmesini bekliyor. Bu açıdan Neotempo sitesi, bu işi iyi kotarmış. Bütün bölümlerinde olduğu gibi aşk testleri sayfasında da oldukça fazla sayıda test var. Ayrıca gündemdeki aşkla ilgili ve magazinsel konuları da testlerine taşımışlar. Bu açıdan takip etmesi daha da eğlenceli oluyor.

1 yorum :

  1. edacım bi an geçmişe götürdün beni. bende çok test çözerdim. hatta önceden evleneceğin adamı rüyanda görmen için yapılan çılgınca şeyler vardı :)
    evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra bigün hastanede sıra beklerken sehpada duran dergilere göz gezdirdim. içinde testleri görünce çılgınca cevaplamaya başladım. cevaplarımı unutmamak için parmaklarımla hesaplamaya başladım. nasıl daldıysam artık sıram gelmiş geçmiş farkında değilim :))

    YanıtlaSil

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥