Çarşamba

Pike Seçimlerimize Dikkat Ediyor Muyuz?

|
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ortalama bir sürede yaşayan insan, ömrünün 23 ila 26 yılını uykuda geçiriyor. Bu sonuç bize uykunun insan hayatındaki yerini ve önemini gösterir. Bu sebeble uyku ürünlerini seçerken çok dikkatli davranmalı ve dikkatle irdelemeliyiz. Günümüzde birçok marka uyku ürünleri üretiyor. Ancak aralarından biri sivrilebiliyor; Yatsan. Yatsan 1974’ten beri açtığı birçok satış noktasından ve son zamanlarda internet sitesinden ürünlerini bizlerin onayına sunuyor. Uyku deyince tabi ki akla ilk yatak gelir. Fakat burada bahsetmek istediğim ürün pikeler.

Bildiğiniz gibi pike, kabartmalı kumaşa verilen ad ve genellikle yaz aylarında kullanılır. Kış aylarında da yatağın üzerine güzel bir görüntü oluşturması için sereriz. Aslında pike satın alımı, kullanımı basit görünse de pek çok zorluğu vardır. Her şeyden önce aldığınız pikenin sizin veya ailenizin herhangi bir ferdinin sağlığını olumsuz yönde etkilememesi lazım.  Pike modelleri zamanın değişimine ayak uydurarak günden güne değişiyor. Önceden pikeler el emeği göz nuru dantellerle süslenir ve annelerimizin çeyizlerinin başköşelerinde yer edinirlerdi. Tek tek her bir model üstünde durulur; kanaviçeler, güpürler ve daha nice model elden ele gezer ve onların hayalgüçleri ile birleşerek hayatımıza renk katardı.


El emeği pikeler azalarak da olsa devam ediyor ancak artık dikkat ettiğimiz argümanlar değiştiği için süsünden ziyade sağlığa etkisine bakar olduk. Ancak bu demek değildir ki artık hem güzel hem de sağlam eşyalarımız olmasın! Yatsan aslında tam da bunu yapmış; hem şık, zarif hem de son derece sağlığı koruyan pikeler. Eğer tüy vs alerjiniz varsa, özelikle sıcak bahar aylarında polen alerjiniz tutmuşsa geceleri uyumak neredeyse imkansız hale gelebilir. Gecenin bir saati hapşurarak uyandığımızda bunun sebebinin epeyce para verip özenerek aldığımız pike olmasını istemeyiz değil mi?Tabi ki bir pike alırken sağlık faktörünün yanında görüntüsüne ve kumaş türüne dikkat ederiz. Yatsan internet sitesinde bulunan pike kumaşları  %100 pamuk armürlü ve %100 pamuk. Uyku ürünlerinde sürekli yapılan indirimleri takip ederek rengarenk, her yaşa, tarza uygunbirbirinden güzel pike modelleri ve uygun fiyatları buradan yatsan da bulmak mümkün. 

1 yorum :

Renk kattığınız için teşekkür ederim ♥